2017 m. lapkričio 19 d.
KĄ JIE SKAITO? Spausdinimo versija

 


 
 
Rubrikoje „Ką jie skaito?“ mylimiausių knygų vaikams ir jaunimui septynetu dalijasi leidybos specialistas, vertėjas, rašytojas Benas Bėrantas.


 
 
 
 
  
Ryškiausiais vaikystės atsiminimais apie skaitymą ir knygas, palikusias įspūdį visam gyvenimui, dalijasi knygų vaikams autorė bei iliustruotoja Lina Žutautė

 

 


 
Apie padėjusias augti ir atrastas jau suaugus knygas pasakoja VšĮ „Laikas skaityti“ direktorė Rūta Elijošaityte-Kaikarė.

 

 
 
 

Vaikų psichologas Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus narys Vytis Valantinas daug ir noriai kalba apie vaikų literatūrą bei jos naudą. O rubrikoje „Ką jie skaito?“ pristato dvylika itin atidžiai išsirinktų knygų anglų kalba, į kurias verta atkreipti dėmesį ieškantiems užsienietiškų knygų mažiesiems.

 
 
 
 
 

Rubrikoje „Ką jie skaito?“ apie labiausiai pamėgtas savo vaikystės knygas pasakoja poetas, vertėjas bei knygų apžvalgininkas 
Marius Burokas.

 

 

 
 
 
 
Rubrikoje „Ką jie skaito?“ apie labiausiai pamėgtas savo vaikystės ir dabarties knygas pasakoja vaikų rašytoja Evelina Daciūtė.

 

 
 
 


 Rubrikoje „Ką jie skaito?“ apie labiausiai pamėgtas savo vaikystės knygas pasakoja rašytojas, gamtininkas, akcijos „Metų knygos rinkimai 2016“ laureatas (jo knygą vaikams „Maži ežiuko sapnai“ skaitytojai išrinko Metų knyga) 
Selemonas Paltanavičius.

 

 
 
 
 
Rubrikoje „Ką jie skaito?“ apie labiausiai pamėgtas savo vaikystės knygas pasakoja rašytoja, šių metų Prano Mašioto ir Aldonos Liobytės premijų laureatė Ilona Ežerinytė.
 


 
 


 Rubrikoje „Ką jie skaito?“ apie labiausiai pamėgtas knygas vaikams pasakoja rašytoja, dviejų knygų  paaugliams autorė, šių metų Vaikų literatūros premijos laureatė Daina Opolskaitė.

 
 
 
 
 


 


 
 
Apie vaikystėje labiausiai mėgtas knygas pasakoja mėnraščio „Metai“ vyriausiasis redaktorius, poetas Antanas Šimkus.

 

 

 
 
Rubrikoje „Ką jie skaito?“ apie labiausiai pamėgtas vaikų ir jaunimo knygas pasakoja leidėja Nijolė Kuolienė.

 

 
 
 
 
 


Apie labiausiai pamėgtas vaikų ir jaunimo knygas pasakoja prozininkė, eseistė, vaikų literatūros rašytoja 
Gintarė Adomaitytė. Nuo kūrybinio kelio pradžios G. Adomaitytė išleido daugiau nei dešimt knygų vaikams ir jaunimui, keletą suaugusiesiems.

 


 
Apie pamiltas knygas vaikams pasakoja Rebeka Una. Rašytoja yra išleidusi romaną paaugliams „Atjunk“, pelniusį autorei ne vieną apdovanojimą. Rebeka Una taip pat išleido knygas vaikams „Pijus ir Nikolas“ („Tyto alba“, 2016), „Barbora ir Pelkių Senelis“ („Alma littera“, 2016) ir „Aš esu Tomas, seklys“ (Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“, 2016). 
 

  


Apie pamiltas knygas vaikams pasakoja leidyklos „Nieko rimto“ korektorė, studentė lituanistė Goda Baranauskaitė.

 
 
 
 
 


 

Apie pamiltas knygas vaikams pasakoja vaikų literatūros specialistė, rašytoja Neringa Mikalauskienė-Dangvydė.  


 
 
 
  
 
Apie pamiltas knygas vaikams pasakoja rašytojas Tomas Dirgėla. „Paskutiniu metu knygas skaitau kaip rašytojas – bandau užčiuopti, kodėl vienas ar kitas kūrinys yra toks mėgstamas jaunųjų skaitytojų, koks rašymo stilius, kokia kalba ar net koks pavadinimas priverčia vaiką čiupti knygą ir nuo jos neatsitraukti. Bene pagrindinis kriterijus, kodėl atsiverčiu vienokią ar kitokią knygą – tai humoras.“ 


  

Apie pamiltas knygas vaikams pasakoja Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento Tyrimų ir sklaidos skyriaus vadovė Inga Mitunevčiūtė

 

 

 

 

 

 Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930010203
Lapkritis
    2017     
 

  

 

 
   
 
 Mus remia:
 

 

 
 

 

SRTRF 2017 m. suteikė dalinę paramą svetainės projektui „Lengva rasti gerą knygą: informacijos apie vaikų literatūrą skaitmeninimas ir sklaida

 

 
 
 

Gedimino pr. 51
01504 Vilnius

El. paštas: vaikai@lnb.lt

 
  © 2004-2017 Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius Sprendimas: IDAMAS, naudojamas SMARTWEB.