2017 m. lapkričio 19 d.
2017-04-03  

APDOVANOTI LABIAUSIAI NUSIPELNĘ VAIKŲ LITERATŪROS KŪRĖJAI

Apdovanoti 2016 m. labiausiai nusipelnę vaikų ir jaunimo literatūros kūrėjai. Nuotr. Eglės Baliutavičiūtės

Balandžio 2 d., per Hanso Christiano Anderseno gimtadienį, Nacionaliniame dramos teatre iškilmingai apdovanoti 2016 m. labiausiai nusipelnę vaikų ir jaunimo literatūros kūrėjai: rašytojai, iliustruotojai, vertėjai, taip pat  skaitymo skatinimo specialistai ir tyrinėtojai.


Iš viso skirtos devynios premijos.Ilona Ežerinytė. Nuotr. Eglės Baliutavičiūtės
 
Prano Mašioto premija apdovanota Ilona Ežerinytė už geriausią metų vaikų ir paauglių knygą „Sutikti eidą“ (leidykla „Alma littera“); Antroji premija įteikta Tomui Dirgėlai už geriausią knygą vaikams „Domas ir Tomas“ (leidykla „Tyto alba“); Geriausios metų knygos mažiausiems skaitytojams premija – Giedrei Rakauskienei ir Jurgai Šulskytei, sukūrusioms paveikslėlių knygą „Dramblys ir antis“ (labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“); Domicėlės Tarabildienės premija – už gražiausią metų knygą – Aušrai Kiudulaitei, iliustravusiai Evelinos Daciūtės knygą „Laimė yra lapė“ (leidykla „Tikra knyga“); premija už meniškiausias dvispalves iliustracijas – Daliai Karpavičiūtei, iliustravusiai Monikos Krikštopaitytės knygą „Kultūringa pelė Stasė“ (Modernaus meno centras); Aldonos Liobytės premija – už reikšmingiausią metų debiutą – Ilonai Ežerinytei už pasakų knygą vaikams „Šunojaus diena“ (labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“); Adomo Druktenio premija – už reikšmingiausią ir meniškiausią metų vertimą paaugliams – apdovanota Rūtos Jonynaitės iš vokiečių kalbos išversta Susanos Kreller knyga „Drambliai nematomi“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla); Eugenijos Stravinskienės premija – už reikšmingiausią ir meniškiausią metų vertimą vaikams – apdovanota Rasos Stamkauskienės iš anglų kalbos išversta Matto Haigo knyga „Kaip Kalėdų Berniukas tėčio ieškojo“ (leidykla „Tyto alba“).

Iš kairės: Jurga Šulskytė, Giedrė Rakauskienė, Rasa Stamkauskienė, Ilona Ežerinytė, Danguolė Šakavičiūtė, Dalia Karpavičiūtė, Tomas Dirgėla. Nuotr. Eglės Baliutavičiūtės

Danguolė Šakavičiūtė. Nuotr. Eglės BaliutavičiūtėsVinco Aurylos premija apdovanota literatūrologė Danguolė Šakavičiūtė – už paskaitas ir susitikimus, propaguojančius gerą vaikų ir paauglių literatūrą bei skaitymą.

Šventę organizavo Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius kartu su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka. Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Premijų fondo rėmėjai: Šarūnas Marčiulionis, dailininkas Vytautas Žirgulis, UAB „Alumnus“, UAB „Sabelija“, UAB „Vilsentras“, UAB „IMG Numeri“, UAB „BALTO print“, UAB „Kauno šilas“, leidyklos „Tyto alba“ ir „Žara“.

 

 

 
Atgal   Spausdinti  

 Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930010203
Lapkritis
    2017     
 

  

 

 
   
 
 Mus remia:
 

 

 
 

 

SRTRF 2017 m. suteikė dalinę paramą svetainės projektui „Lengva rasti gerą knygą: informacijos apie vaikų literatūrą skaitmeninimas ir sklaida

 

 
 
 

Gedimino pr. 51
01504 Vilnius

El. paštas: vaikai@lnb.lt

 
  © 2004-2017 Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius Sprendimas: IDAMAS, naudojamas SMARTWEB.