2018 m. spalio 16 d.
2017-11-27  

PIRMOJO VAIKŲ LITERATŪROS FESTIVALIO RENGĖJAI: „MUMS SVARBIAUSIA, KAD VAIKAS SUŠUKTŲ „JĖGA!“




Gruodžio 9–10 dienomis Vilniaus mokytojų namuose įvyks pirmas šalyje vaikų ir jaunimo literatūrai skirtas festivalis „Vaikų Kalėdų sala“, kurio simboliu tapo žaismingas krabas, ant nugaros nešantis knygą.


Festivalyje rengiama vaikų knygai skirta konferencija, vaikų knygų mugė, o svarbiausia – dvi dienas truksianti literatūros įkvėptų renginių fiesta vaikams ir jaunimui.

„Tai pirmas toks festivalis Lietuvoje, todėl pasistengėme, kad jis išties taptų įsimintinas. Festivalio renginių programoje – kitokie susitikimai su knygų autoriais, įvairios kūrybinės, fantaziją išlaisvinančios dirbtuvės, spektaklis ir net... literatūros personažų vakarėlis,“ – sako festivalio organizatoriai.

Festivalyje bus pristatytos trys naujausios lietuvių autorių knygos – Jurgos Vilės ir Linos Itagaki komiksų pasakojimas apie tremtį „Sibiro haiku“, Daivos Čepauskaitės jauniesiems skaitytojams skirta peozijos knyga „Baisiai gražūs eilėraščiai“ ir žinomo rašytojo Justino Žilinsko knyga apie kauką Gugį „Kaukas Gugis ir kerų karas“.

Vaikai taip pat susitiks su 2017 „Metų knygos“ rinkimuose dalyvaujančiais autoriais – Rebeka Una („Aš esu Tomas, seklys“), Virgiu Šidlausku („Ulfas ir stebuklinga barzda“) ir Aušra Kiudulaite bei Evelina Daciūte („Laimė yra lapė“). Svarbiausia, kad ne tik susitiks, bet galės su autoriais nuveikti kažką įdomaus.

„Ypač džiaugiamės, kad festivalyje bus pirmą kartą pristatyta iš anglų kalbos versta visame pasaulyje populiari knyga „Vakaro istorijos mergaitėms maištininkėms“, pasakojanti įkvepiančias garsių pasaulio moterų istorijas. Pristatymas skirtas tėvams, pedagogams, psichologams, visiems, kurie domisi mergaičių raida šiuolaikiniame pasaulyje, lyčių lygybės klausimais. Pristatyme dalyvaus edukologijos mokslų daktarė Austėja Landsbergienė, Lygių galimybių plėtros centro vadovė Margarita Jankauskaitė, kiti profesionalai“, – teigia organizatoriai.

Tačiau svarbiausi šventės dalyviai, žinoma, yra vaikai. Festivalyje sau tinkamų veiklų ras beveik visų amžiaus grupių dalyviai. Mažiausius kviečiame į smagų pasibuvimą su „Raudonos nosys. Gydytojai klounai“ komandos nare Joana Čiužauskaite ar su Kalėdų Senelio padėjėjais Benu ir Vilija, parašiusiais pasaką „Riešutortas“. Kiek ūgtelėjusių vaikų lauks populiarėjantys „Vaikų žemės“ kūrybiniai skaitymai, knygų mankšta su linksmuoju pilateso treneriu Justu Ščiuku, įvairios kūrybinės dirbtuvės. Tarp renginių paaugliams – pirmą kartą rengiamas užsiėmimas „Žaidžiame knygų mugę“, kurio dalyviai kurs knygų viešinimo strategijas ir galės įgyvendinti jas praktikoje – reklamuodami ir prekiaudami festivalio metu vyksiančioje knygų mugėje.

Festivalio linksmybių vinimi taps literatūros personažų vakarėlis, kuriame didžėjaus net trys garsūs vaikų knygų rašytojai, o šokėjų būryje jų bus dar daugiau. Į vakarėlį kviečiami visi, pasipuošę literatūros personažų akcentais – medaus statine, ilgomis dryžuotomis kojinėmis, lapės ausimis... Bus renkami smagiausio kostiumo savininkai, kurie bus apdovanoti lietuvių autoriaus knygomis.

Išsamią festivalio programą galite atsisiųsti čia arba rasite apsilankę facebook paskyroje www.facebook.com/vaikukaledusala. Rengėjai atkreipia dėmesį, kad į kai kuriuos renginius reikalinga registracija.

Pirmas Lietuvoje vaikų literatūros ir magiškų istorijų festivalis vyks gruodžio 9 ir 10 dienomis Vilniaus mokytojų namuose.

 

 

 

 
Atgal   Spausdinti  

 Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Spalis
    2018     
 

  

 

 
   
 
 Mus remia:
 

 

 
 

 

SRTRF 2018 m. suteikė dalinę paramą svetainės projektui „Lengva rasti gerą knygą: tęstinis informacijos apie vaikų literatūrą projektas

 

 
 
 

Gedimino pr. 51
01504 Vilnius

El. paštas: vaikai@lnb.lt

 
  © 2004-2017 Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius Sprendimas: IDAMAS, naudojamas SMARTWEB.