2017 m. lapkričio 19 d.
2017-04-03  

ĮTEIKTA ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTERIJOS VAIKŲ LITERATŪROS PREMIJA

Rašytoja Daina Opolskaitė. Nuotr. Eglės Baliutavičiūtės

Balandžio 2 d. Nacionaliniame dramos teatre vykusioje Tarptautinėje vaikų knygos dienos šventėje įteikta Vaikų literatūros premija, kurią yra įsteigusi Švietimo ir mokslo ministerija. Premija atiteko rašytojai Dainai Opolskaitei ir literatūrologei Loretai Jakonytei.


Premijas laureatėms įteikė Švietimo ir mokslo viceministras Giedrius Viliūnas.

Rašytojai Dainai Opolskaitei premija skirta už kūrybą vaikams ir jauno žmogaus savasties paieškas  o literatūrologei Loretai Jakonytei – už nuopelnus populiarinant vaikų literatūrą ir skaitymą.

Pastaraisiais metais rašytoja, Vilkaviškio r. Pilviškių „Santakos“ gimnazijos mokytoja lituanistė, Daina Opolskaitė išleido dvi knygas – „Eksperimentas gyventi“ bei „Ir vienąkart, Riči“. Pastaroji paskelbta geriausia leidyklos „Alma littera“ surengto paauglių ir jaunimo literatūros konkurso knyga.

Rašytojai Dainai Opolskaitei premiją įteikė Švietimo ir mokslo viceministras Giedrius Viliūnas. Nuotr. Eglės Baliutavičiūtės

Savo kūryboje rašytoja kelia aktualias paauglių ir visuomenės problemas, knygose aktualinamos atsakomybės už savo veiksmus, tiesos ieškojimo ir gynimo, draugystės, atjautos ir kt. temos. Daina Opolskaitė pasakoja apie labai sudėtingą, sunkų jauno žmogaus virsmą, jo atkaklias savasties paieškas.

Loreta Jakonytė – žinoma literatūrologė, humanitarinių mokslų daktarė, ne vienerius metus didelį dėmesį skyrė ir nuosekliai tyrinėjo lietuvių vaikų literatūrą, yra parašiusi daugybę svarių mokslinių straipsnių, nagrinėjančių vaikų literatūros problemas.

Literatūrologei Loretai Jakonytei premiją įteikė Švietimo ir mokslo viceministras Giedrius Viliūnas. Nuotr. Eglės Baliutavičiūtės

Premijos laureatus išrinko švietimo ir mokslo ministrės įsakymu sudaryta atrankos komisija.

Šios premijos tikslai – skatinti Lietuvos rašytojus kurti vaikams ir jaunimui skirtas knygas. Taip pat įvertinti švietimo, visuomeninių ar privačių įstaigų bei asmenų indėlį populiarinant vaikų literatūrą, ugdant estetines, bendražmogiškąsias ir pilietines vertybes, skleidžiant originalias kūrybos iniciatyvas.

Dviejų dalių premija skiriama už nuopelnus vaikų literatūros srityje (60 MGL) ir už nuopelnus vaikų literatūros ir skaitymo populiarinimo srityje (40 MGL). Premija teikiama kasmet balandžio 2-ąją, minint Tarptautinę vaikų knygos dieną.

Vaikų literatūros premiją 2004 metais įsteigė Švietimo ir mokslo ministerija.

 

 
Atgal   Spausdinti  

 Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930010203
Lapkritis
    2017     
 

  

 

 
   
 
 Mus remia:
 

 

 
 

 

SRTRF 2017 m. suteikė dalinę paramą svetainės projektui „Lengva rasti gerą knygą: informacijos apie vaikų literatūrą skaitmeninimas ir sklaida

 

 
 
 

Gedimino pr. 51
01504 Vilnius

El. paštas: vaikai@lnb.lt

 
  © 2004-2017 Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius Sprendimas: IDAMAS, naudojamas SMARTWEB.