2021 m. spalio 21 d.
2018 M. VASARIO MĖNESIO KNYGOS Spausdinimo versija

 


Blogiausi pasaulio vaikai 2
 / David Walliams; iš anglų kalbos vertė Emilija Ferdmanaitė; iliustravo Tony Ross. – Vilnius: Tyto alba, 2018. – 282 p. : iliustr. – ISBN 978-609-466-287-4

Knygos anotacija:

David Walliams (Deividas Valjamsas) – britų rašytojas, dėl kurio juokingų ir įdomių knygų visi Jungtinės Karalystės vaikai eina iš proto. Jis šiuo metu – pats mėgstamiausias vaikų rašytojas pasaulyje! Jo knygų veikėjai dažnai nesielgia taip, kaip turėtų, bet juk kaip tik už tai mes juos ir mylime. Jei jau skaitėte pirmąją jo knygą apie blogiausius pasaulyje vaikus, jums tikrai bus įdomu susipažinti su nauju blogiukų būriu. Jūsų dėmesiui – Lepūnas Bredas, Superžvaigždė Steisė, namų darbų nekenčiantis Haris ir visi kiti, priverčiantys griebtis už galvos ir tėvus, ir mokytojus, ir kaimynus!

Neskaitykite šios knygos, jei neturite humoro jausmo. Skaitykite, jei norite pasijuokti iš blogiukų, kuriems nutinka įvairiausių nuotykių – ir džiaukitės, kad jūs ne tokie. O jei esate bent truputėlį panašūs į šios knygos veikėjus, tai šios istorijos turėtų jums patikti dar labiau!


Didysis Neitas kraustosi iš proto
 / Lincoln Peirce; iš anglų kalbos vertė Tomas Einoris; iliustracijos autoriaus. – Vilnius: Nieko rimto, 2018. – 223 p.: iliustr. – Ciklo 5-oji knyga. – ISBN 978-609-441-468-8

Knygos anotacija:

Visi žino, kad Neitas yra labai netvarkingas! Galiausiai dėl jo apsileidimo Fransis patenka į didelę bėdą. Ar Neitui pavyks išsrėbti košę ir išgelbėti draugą? O gal jis tiesiog išsikraustys iš proto?

Juokingosios „Nevykėlio dienoraščio“ serijos gerbėjams pristatome DIDĮJĮ NEITĄ – pasaulinio lygio klasės juokdarį ir NELABAI mokytojų mėgstamą mokinį. Kaip karalaitė iš grožio konkurso pabėgo
 / Jolita Zykutė; iliustravo Raimonda Murauskaitė. – Vilnius: Nieko rimto, 2018. – 83 p.: iliustr. – ISBN 978-609-441-494-7

Knygos anotacija:

Nors karalaitė – dar visai maža mergaitė, ji jau rūpinasi karalystės reikalais. Tiesa, padedama Visų reikalų ministro ir taksiuko Tapio. Tačiau vienas rytas sujaukia visos karalystės gyvenimą: Jos Didenybė pakviesta dalyvauti pasaulio karalaičių grožio konkurse! Užuot mokiusis skaityti ir groti fortepijonu, karalaitė dienų dienas lavina grakščią eiseną ir šypsosi prieš veidrodį. Ji net pamiršo valdymo klausimus ir ištikimąjį bičiulį Tapį! Karalystės gerovė pakibo ant plauko: ar mergaitė suvoks, kad už grožį daug svarbiau išmintis ir kilnumas?

Kaip Oskaras tapo detektyvu / Andrej Rozman Roza; iliustravo Ana Košir; iš slovėnų kalbos vertė Gabija Kiaušaitė. – Vilnius: Nieko rimto, 2018. – 62 p.: iliustr. – ISBN 978-609-441-486-2

Knygos anotacija:

Kai ėmė lankyti mokyklą, Oskaras nuoširdžiai vylėsi, kad išmoks įvairių įdomių dalykų. Štai, pavyzdžiui: kaip įdiegti klausymosi įrangą, kaip aptikti pirštų atspaudus. Kitaip tariant – Oskaras norėjo tapti detektyvu. O tai yra išties rimta ir garbinga profesija. Todėl Oskarui visai nepatiko, kad mokytoja su juo elgiasi it su mažu pienburniu ir vis klausinėja, kurie daiktai apvalūs ar kiek kojų turi katė.

Ir kaip gali mėgti eiti į mokyklą ar skaityti knygas, jei nei viena, nei kita tau nepadeda siekti svajonės? O tuomet, žiūrėdamas į savo pažymius, netgi gali nuspręsti, kad... nesi pakankamai protingas tapti detektyvu! Baisu, ar ne? Visgi Oskaras nenori su šia šiurpia mintimi susitaikyti. Ir vis atsiduria situacijose, iš kurių išsisukti sugebėtų tik tikrų tikriausias detektyvas.

Andrejus Rozmanas Roza (g. 1955) – vienas ryškiausių Slovėnijos vaikų rašytojų, poetų ir teatro aktorių. Per savo karjerą jis parašė daugiau nei dvidešimt vaikų poezijos rinkinių bei įvairių pasakų. Rašytojo knygos susilaukė daugybės apdovanojimų, o pats autorius 210-aisiais už nuopelnus literatūrai ir teatrui gavo prestižinį Slovėnijoje Prešereno apdovanojimą. Šioje trumpų istorijų rinktinėje pasakojama apie pirmoką Oskarą, svajojantį tapti detektyvu. Užsispyrimo ir smalsumo vedamas berniukas įsivelia į įvairias situacijas, kuriose, jam pačiam to nesuvokiant, jis elgiasi kaip tikrų tikriausias detektyvas.

Pūkuotuko pasaulis: apysaka-pasaka / A.A. Milne; iš anglų kalbos vertė Virgilijus Čepaitis; iliustravo Ernestas H. Shepardas. – Vilnius: Garnelis, 2018. – 349 p.: iliustr. – ISBN 978-9955-883-55-5

Knygos anotacija:

Tai knyga apie nepamirštamąjį Mikę Pūkuotuką ir jo nuotykius Šimtamylėje Girioje kartu su šauniaisiais draugais Paršeliu, Nulėpausiu, Triušiu, Pelėda ir kitais.Jau daug metų Aleno Aleksanderio Milno knygos Mikė Pūkuotukas ir Trobelė Pūkuotynėje (šiame leidinyje jos publikuojamos kartu) džiugina viso pasaulio vaikus ir suaugusiuosius, jos išverstos daugiau kaip į penkiasdešimt pasaulio kalbų.

Knyga iliustruota originaliomis spalvotomis Ernesto Hovardo Šepardo iliustracijomis, su kuriomis lietuvių skaitytojas supažindinamas pirmą kartą.

Reksiuko istorijos / Maria Szarf; iš lenkų kalbos vertė Kazys Uscila; iliustravo Krystyna Lasón, Zofia Bisztyga, Tadeusz Depa, Zbigniew Dobosz. – Vilnius: Nieko rimto, 2018. – 221 p.: iliustr. – ISBN 978-609-441-485-5

Knygos anotacija:

Šunelis Reksiukas turi daugybę šaunių draugų – miško gyventojų, naminių gyvūnėlių ir netgi papūgą! Ir visai nesvarbu, ar turi kailiuką, o gal spyglių, – tai būti šauniu draugu visai netrukdo. Tad jei vieną gražų rytą Reksiukas pakilęs iš miegų netikėtai nusprendžia leistis į smagų žygį ar surengti kiemo olimpiadą, jis visada randa, kas drauge leisis ieškoti nuotykių. O jei kartais smagius nuotykius sudrumsčia netikėta bėda, visada kas nors išties pagalbos letenėlę ar… plunksną.

Siaubų autobusas: apysaka / Paul van Loon; iš nyderlandų kalbos vertė Antanas Gailius; iliustravo Hugo van Look. – Vilnius: Nieko rimto, 2012.
Kn. 7. – 2018. – 179 p : iliustr. – ISBN 978-609-441-490-9

Knygos anotacija:

Nonvalas vaitodamas vartosi nuo šono ant šono nepajėgdamas atsistoti. Jis mato, kad žmogysta su kirviu vis dar dėbso nė nekrusteldamas, o dvi siaubų kambario būtybės eina artyn.

Išgirsta jų šnopavimą, kai jos suima ir pakelia jį. Neša į apipaišytąjį autobusą. Nonvalas pernelyg nugeibęs, kad priešintųsi.

Ten stovi besišypsantis skeletas.

Nonvalas dingo! Viduryje nakties jį pagrobia Siaubų autobuso pabaisos ir nuveža į Keliauninkų stovyklavietę. Karščiuojančiam Nonvalui vaidenasi niekada nematyti veidai – šalia jo lovos staiga atsiranda mergaitė ilgais juodais plaukais ir du rudai įdegę vaikai vešliais antakiais ir apžėlusiais skruostais.

Liselorė nerimauja ir nežino, ką daryti. Ji paprašo Gino ir Izio pagalbos, ir netrukus trijulė jau lekia ieškoti pagrobto Nonvalo. Tik ar jiems užteks laiko?

Skorpiono kalnas: romanas / John Flanagan; iš anglų kalbos vertė Viktorija Uzėlaitė. – Vilnius: Nieko rimto, 2018. – 404 p. – Ciklo „Brolija“ 5-oji knyga. – ISBN 978-609-441-489-3

Knygos anotacija:

– „Čiumpam juos.“ Toks mano mūšio planas.

– Tai mūšio planas? – šypsodamasis įsiterpė Seletenas.

– Regis, skandams sudėtingesnė strategija neįkandama.

Seletenas pamąstė ir išmintingai linktelėjo.

– Paprasti planai patys geriausi. Tada niekas negali pakrikti.

Helas, Tornas, Lidija ir kiti Garnių brolijos nariai toliau saugo Aralueno karalystės krantus. Tačiau turbūt net jie patys nesitikėjo sulaukti tik ramių ir nuobodžių užduočių. Kas keliaus į tolimą Skorpiono kalną aiškintis su samdomų žudikų klanu, grasinančiu pačiai Aralueno princesei? Žinoma, kad Garniai!

Tarptautinio bestselerio „Žvalgo mokinys“ autoriaus Johno Flanagano serijoje „Brolija“ – nuotykiai jūrose, negailestingi piratai ir nepamirštami mūšiai!

Stebuklų miškas / Zanna Davidson; iliustravo Nuno Alexandre Vieira; iš anglų kalbos vertė Vytautas Varanius. – Vilnius: Tyto alba, 2018. – 110 p.: iliustr. – Ciklo „Magiškieji vienaragiai“ knyga. – ISBN 978-609-466-285-0

Knygos anotacija:

Ar žinai, kur gyvena stebuklingi vienaragiai?

Nežinai? Jei nori sužinoti – sek paskui mergaitę, vardu Zoja. Jai nutiko neįtikėtinas dalykas: vieną naktį ji surado kelią… į fėjų vienaragių pasaulį! O dar ten ji susidraugavo su Astra – nuostabaus grožio balta vienarage su spindinčiomis sidabrinėmis žvaigždėmis ant viso kūno. Tačiau pasirodo, kad vaivorykštės spalvomis žibančiai stebuklingai Vienaragių Salai gresia baisus pavojus. Miršta nuostabieji medžiai, apsaugantys salą nuo visų nelaimių… Sala žūsta! Zoja ir Astra leidžiasi į kelionę, kad įspėtų vienaragių karalių apie pavojų. Tačiau pasirodo, kad jį į nelaisvę pagrobė tamsos valdovas Šešėlis! Ar sugebės mergaitė ir vienaragė išgelbėti magiškąsias būtybes ir visą jų salą, kol dar ne vėlu?

Greičiau leiskis į kelionę ir sužinok, kuo viskas baigėsi!

Per balas link aušros: pasakojimas apie daktaro Jono Basanavičiaus keliones ir darbus: paveikslėlių knyga / Monika Vaicenavičienė. – Vilnius: Tikra knyga, 2018. – 33 p.: iliustr. – ISBN 978-609-8142-41-9

Knygos anotacija:

Paveikslėlių knyga apie daktarą Joną Basanavičių – veiklų ir rūpestingą žmogų, keliautoją, tyrinėtoją, mokslininką bei pasakininką, svajojusį apie Lietuvos nepriklausomybę ir ją pasiekusį.

Monika Vaicenavičienė  – tarptautiniuose ir nacionaliniuose konkursuose įvertinta iliustratorė ir paveikslėlių knygų autorė, baigusi Vilniaus dailės akademiją bei Stokholmo Konstfacko meno ir dizaino universitetą. 2018 m. Monikos iliustracijos atrinktos dalyvauti prestižinėje Bolonijos knygų mugėje.


Nuostabusis Mėnulio žemėlapis
: pasaka / Teresa Heapy, David Litchfield; iš anglų kalbos vertė Nijolė Regina Chijenienė. – Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2018. – 30 p.: iliustr. – ISBN 978-9986-39-967-4

Knygos anotacija:

Pasaka apie tikrą draugystę.

Peliukas iškeliauja ieškoti nuotykių – jo nuostabusis Mėnulio žemėlapis padės jam rasti Mėnulį! Sunerimęs peliuko bičiulis Meškiukas lieka namie. O kai giria sutemsta ir pakyla vėjas, Peliukas supranta, kad šiame kelyje vien žemėlapio jam neužteks...

Tai nuostabiai iliustruota pasaka apie tikrą draugystę. Knygelėje yra instrukcija, kaip pačiam pasidaryti iš popieriaus laivelį!

Broliai ąžuolaičiai: apysaka / Selemonas Paltanavičius; dailininkė Jurgita Rancevienė. – Kaunas: Debesų ganyklos, 2017. – 141 p.: iliustr. – ISBN 978-609-473-054-2

Knygos anotacija:

Kiekvienas pasaulio ąžuolas turi savo brolį ąžuolaitį – mažą žmogutį, kuris gyvena ąžuolo menėje ir nepaliaujamai rūpinasi savuoju medžiu. Tačiau vieną dieną ramų ąžuolaičių gyvenimą sudrumsčia netikėta žinia – visi ąžuolai iškirsti! Nejaugi tikrai pasaulyje neliko nė vieno gyvo ąžuolo?  Mažieji ąžuolų sargai tuo netiki ir nusprendžia keliauti ieškoti ąžuolų ir jų subrandintų gilių. Ar broliams ąžuolaičiams pavyks? Ar jie ras bent vieną gyvą ąžuolą? Leiskis į nepaprastą ir įdomybių kupiną kelionę su mažaisiais ąžuolaičiais ir sužinok, kaip jiems seksis!

Apie brolių ąžuolaičių nuotykius ir meilę gamtai pasakoja žinomas gamtininkas ir vaikų rašytojas Selemonas Paltanavičius. Jis – daugiau nei 50 knygų autorius, iš kurių net dvi išrinktos geriausiomis Metų knygomis.


Debesų pataluos
: vakaro pasakojimai mažiesiems / sudarytoja Birutė Lenktytė-Masiliauskienė. – Kaunas: Debesų ganyklos, 2017. – 236 p.: iliustr. – ISBN 978-609-473-056-6

Knygos anotacija:

Kas gali būti geriau nei pasaka prieš miegą? Nebent pasaka, kurią skaitant ar jos klausantis nejučia pradedi tyliai svajoti… Apie spalvotus debesų kalnus, vaivorykščių šalį, stebuklingą mišką, saulės zuikučius, pūkuotus katinėlius, džiaugsmą, juoką ir draugystę. O apie ką prieš užmigdami svajojate jūs?

Knygoje „Debesų pataluos“ jūsų laukia 111 linksmų, pamokančių, specialiai šiai knygai sukurtų ir laiko patikrintų pasakų. Visos jos nuskraidins į saldžiausių sapnų karalystę. Ar keliausite kartu?


Mopso Karlo nuotykiai tęsiasi
: kaip jis susirado draugę / Fabiola Nonn, Lukas Weidenbach, Joëlle Tourlonias; vertėja Kristina Sprindžiūnaitė. – Kaunas: Debesų ganyklos, 2017. – 25 p.: iliustr. – ISBN 978-609-473-055-9

Knygos anotacija:

„Mopso Karlo nuotykiai tęsiasi“ – tai knygos „Mopso Karlo istorija“ tęsinys. Šį kartą mažasis mopsiukas ir vėl vaikštinėja miesto gatvėmis. Tačiau ne dėl to, kad pasiklydo, o todėl, kad ieško žaviausios šunytės pasaulyje. Ar Karlui su Paula pavyks surasti pasiklydusią Koko?


Pasaiba ir dingęs liūtas
: pasaka / Danguolė Kandrotienė; iliustravo Jurgita Rancevienė. – Kaunas: Debesų ganyklos, 2017. – 157 p.: iliustr. – ISBN 978-609-473-062-7

Knygos anotacija:

Tuo, kad Pasaibos galvoje kirba tūkstančiai beprotiškų minčių, o jis pats nuolat pakliūva į komiškas situacijas, nebesistebi niekas. Ir tikriausiai nė vienas šio nuotykius mėgstančio smaližiaus gerbėjas nesitiki, kad vieną dieną Pasaiba ims ir pasikeis! Bet kad jis sugebės nudžiauti liūtą, surengti tarakonų lenktynes ir išvengti policijos, nesitikėjo nei Sofija, nei pati knygos autorė. O jam ėmė ir pavyko! Kaip? Sužinosite tik perskaitę visą knygą.


Balta skrybėlaitė
: pasakos ir istorijos / Ona Jautakė. – Kaunas: Kauko laiptai, 2017. – 61 p.: iliustr. – ISBN 978-609-8092-57-8

Knygos anotacija:

Knygoje „Balta skrybėlaitė“ Ona Jautakė šiltai ir nuoširdžiai pasakoja istorijas vaikams – apie bendraamžius Pranuką ir Nerę, jų santykius su gamtos reiškiniais, daiktais ir žmonėmis, seka pasakas apie mėnulį, kuris laikėsi dietos, šimtakojį pirkusį batus ir netikėtai suradusį draugę, kėdutę, kuri bijojo likti maža...

O katino Prunelijaus, juokingo keistuolio, nuolat besiginčijančio su savo uodega, istorijos moko skaitytoją kitaip pažvelgti į pasaulį.

Knygoje „Balta skrybėlaitė“ daug humoro, optimizmo ir jautrumo, išvengta didaktiškų pamokymų, ji parašyta gražia, žodinga kalba.

Fabiukas ir pašėlę nutikimai / Ramunė Burškaitienė; iliustruotoja Rasa Joni. – Kaunas: Šviesa, 2018. – 46 p.: iliustr. – ISBN 978-5-430-06804-2

Knygos anotacija:

Visi mane vadina Fabiuku. Iš tiesų mano vardas Fabijonas. Greitai man bus šešeri. Mieste, kuriame gyvenu kartu su savo šeima, yra traukinių stotis. Man labai patinka traukiniai, ypač paslaptingas jų ratų dundesys: „TA-DAM, TA-DAM...“

Kviečiu visus vaikus – linksmus, smalsius, tikrus nuotykių ieškotojus – kartu su manimi patirti daugybę pašėlusių nutikimų!

Ši nuotaikinga istorija apie mažą berniuką paskatins vaikus skaityti kartu su tėveliais.

Vaikai mokysis skaityti žaisdami: garsiai tars debesėliuose užrašytus skiemenis ir vaidins iliustracijose vaizduojamus pašėlusius nutikimus.

Visos smagios pasakojimo situacijos būdingos kasdieniam vaikų gyvenimui. Iš jų galima ne tik linksmai pasijuokti, bet ir šio to pasimokyti.

Juodvarnio žymė: romanas / Alice Broadway; iš anglų kalbos vertė Gabrielė Virbickienė. – Vilnius: Alma littera, 2018. – 299 p. – ISBN 978-609-01-3123-7

Knygos anotacija:

Pasakojimas, įsiskverbsiantis į odą...

Leora gyvena pasaulyje, kuriame nėra paslapčių: visi žmogaus darbai ir poelgiai, visos klaidos, visi svarbūs įvykiai ar potyriai ištatuiruojami jo odoje. Skirtingos žymės rodo, ar žmogus doras, ar geriau jo vengti, iš jų matyti, ar išliks jo atminimas, ar jam lemta būti visiškai užmirštam.

Mirus tėvui, jo gedinti duktė jaučiasi rami, nes žino, kad velionio tatuiruotės pasakoja apie garbingą jo gyvenimą. Deja, nelauktai paaiškėja, kad kažkada tėvui buvo ištatuiruotas juodvarnis, o šitaip ženklinami tik didžiausi nusikaltėliai. Ar Leora pasirengusi atskleisti šiurpias savo šeimos paslaptis, galinčias sužlugdyti gražiausias ateities svajones?

Tamsus, emocingas ir paslaptingas pasaulis, kuris pašiurpins jus ir išliks atminty...

Kaip kukiai su gruzdžiais kovojo / Darius Rekis; dailininkė Irmina Dūdėnienė. – Vilnius: Alma littera, 2018. – 222 p.: iliustr. – ISBN 978-609-01-3146-6

Knygos anotacija:

Kartą prie upelio apsigyveno maži kailiniuoti padarėliai kukiai. Pasistatė tiltelį, bet paskui taip susipyko, kad ėmė visokias baisybes vieni apie kitus pliaukšti. Taip ir būtų pykęsi iki šiol, jei kukis Noris nebūtų įkritęs į upelį ir jo nebūtų sučiupęs jo priešas Joris. Nuo to viskas ir prasidėjo. Paaiškėjo, jog aplinkui dedasi tiek įdomybių, kad kukių kivirčas – vieni juokai, palyginti su Baisuklio stūgavimu naktį, laumės kerais, o ypač su gruzdžais, gyvenančiais karklynės pelkėje. Ir dar – kad didelėje bėdoje gali pagelbėti net patys mažiausi padarėliai, tokie kaip bičių piemenaitė prunkštė Pilė. Arba murkiantis sliekas Pakasyktukas.

Tai smagi nuotaikinga istorija apie draugystę, ryžtą, drąsą ir kelionę į nuotykį.

Darius Rekis (g. 1982) – poetas, rašytojas, mokslininkas ir visuomenininkas. Arba tiesiog  dviejų vaikučių tėtis, kuris dar nepamiršo, ką reiškia būti vaiku ir svajoti.

Kniūkiai, arba Dingusių kojinių paslaptis/ Lina Žutautė. – Vilnius: Alma littera, 2018. – 221 p. – ISBN 978-609-01-3163-3

Knygos anotacija:

Nauja Kakės Makės knygų serijos autorės Linos Žutautės istorija vaikams!

Šeštokai Giedrius ir Liudvikas su kojinių pardavėju Aleksu Čiurna netikėtai sužino, kad žmonių pasauliui gresia didelis pavojus. Grėsmingi padarai sugromulai, mintantys žmonių košmarais, su savo valdovu Tatumu siekia užvaldyti sapnus ir taip pavergti visus žmones – didelius ir mažus. Kad užkirstų tam kelią, jiems tenka leistis į pavojų pilną kelionę Kniūkijoje – šalyje, kurios net neįsivaizdavo egzistuojant...

„Visada norėjau parašyti knygą, kurioje vyktų paslaptingi dalykai, būtų siaubo elementų, o pagrindiniai įvykiai būtų paremti tikrais nutikimais. Tiesa, tikras nutikimas šioje knygoje tiktai vienas. Neabejoju, kad visi esame susidūrę su paslaptingu kojinių dingimu iš skalbyklės po skalbimo... Taigi, kur vis dėlto jos dingsta?“ Lina Žutautė

Nepriversit manęs eiti į raganų mokyklą! / Em Lynas; iliustravo Jamie Littler; iš anglų kalbos vertė Vaiva Būgaitė. – Vilnius: Alma littera, 2018. – 238 p.: iliustr. – ISBN 978-609-01-3091-9

Knygos anotacija:

Deizė Karpa NĖRA ragana!

Ji yra AKTORĖ! O aktorėms raganų mokykloje NE vieta! Štai kodėl įstrigusi Rupūžynėje (raganų mokykloje), kur miegoti tenka katile (nustebtumėte, kaip patogu), o valgyti reikia marmalą (nieko stebėtino, kad šlykštu), ji prisiekia bet kokia kaina iš čia pasprukti. Bet ar pavyks Deizei išvengti kraupiųjų RUPŪŽYNĖS koridoriuose tykančių PABAISŲ? Ir kas, jeigu ji TIKRAI YRA ragana? Galbūt netgi pati RAGANIŠKIAUSIA iš visų?

Tai nuotykių knyga apie Raganų mokyklą, kurioje Deizė Karpa gauna naują vardą, naują skrybėlę ir naujut naujutėlį MAGIŠKĄ gyvenimą!

Oazė: žaidimas prasideda / Ernest Cline; iš anglų kalbos vertė Daumantas Gadeikis. – Vilnius: Alma littera, 2018. – 459 p. – ISBN 978-609-01-3081-0

Knygos anotacija:

Pasaulis pavojuje. Ieškoma didžiojo prizo ir dėl jo kaunamasi. Ar tu pasiruošęs?

2045 metais Žemė jau tapusi bjauria vieta gyventi. Veidas Vatsas jaučiasi gyvas tik panėręs į OAZĘ, milžinišką virtualų pasaulį, kuriame dienas leidžia kone visa žmonija.

Mirdamas keistuolis OAZĖS kūrėjas palieka užduotį – įminti  krūvą galvosūkių, susijusių su pastarųjų dešimtmečių popkultūra, kurios ir pats buvo apsėstas. Laimingasis, pirmasis įminęs painiąsias mįsles, paveldės OAZĘ.

Veidas įveikia pirmuosius užduoties vartus, bet jo varžovai, norėdami užvaldyti visą pasaulį, nesibodi net žudynių. Lenktynės įsibėgėja ir vienintelis kelias išgyventi – jas laimėti.

Tilė ir laiko mašina: apysaka / Adrian Edmondson; iš anglų kalbos vertė Elžbieta Kmitaitė; iliustravo Danny Noble. – Vilnius: Alma littera, 2018. – 222 p.: iliustr. – ISBN 978-609-01-3131-2

Knygos anotacija:

Tilei septyneri su puse ir ji tuoj pakeis istoriją.

Tilės Tėtis sukonstruoja laiko mašiną sodo pašiūrėje ir mergaitė labiau už viską nori nukeliauti į savo šeštąjį gimtadienį, kai persivalgė mamos keptų keksiukų.

Bet mašina sugenda!

Tilės tėtis užstringa praeityje ir tik ji gali jį išgelbėti...

Ar pavyks Tilei grįžti popiečio arbatos?


Vėžliai iki begalybės
: romanas / John Green; iš anglų kalbos vertė Gabrielė Virbickienė. – Vilnius: Alma littera, 2018. – 285 p. – ISBN 978-609-01-3141-1

Knygos anotacija:

Šešiolikmetė Aza niekada nemanė sieksianti atskleisti mįslingai dingusio milijardieriaus Raselo Piketo paslaptį. Bet šimto tūkstančių dolerių atlygis ir nuotykių trokštanti geriausia draugė Deizė įtraukia ją į paslaptingas paieškas. Viską dar labiau sujaukia netikėta pirmoji meilė – Aza įsimyli Piketo sūnų Deivisą.

Aza stengiasi būti gera dukra, gera draugė, gera mokinė, net gera detektyvė. Kartu ji beviltiškai įstrigusi savo minčių spiralėje. Jos kasdienė kova su nevaldomomis mintimis iškreipia realybę ir griauna svajones.

Tai atviras sukrečiantis pasakojimas apie sudėtingą psichologinę ligą, meilę, atkaklumą ir visą gyvenimą trunkančią draugystę.

„Tai mano pirmasis bandymas atvirai parašyti apie sutrikimą, su kuriuo kovojau nuo pat ankstyvos vaikystės. Istorija išgalvota, bet kartu ji ir apie mane asmeniškai.“ John Green

John Green – bestselerių „Dėl mūsų likimo ir žvaigždės kaltos“, „Aliaskos beieškant“ ir „Popieriniai miestai“ autorius. Apie skaudžius dalykus autorius rašo subtiliai įpindamas ironiją, kalba jaunimui suprantama kalba, nevengia sunkių temų, jautriai kelia rimtas problemas.


 
Pažintinės knygos


Interviu su daiktais
: leidinys su papildytos realybės elementais / Audra Meškauskaitė; iliustravo Jurga Šulskytė. – Vilnius: Nieko rimto, 2018. – 76 p.: iliustr. – ISBN 978-609-441-492-3

Knygos anotacija:

Jei netyčia gyventum viduramžiais, tai pritrūkus pinigų krautuvėlėje galėtum atsiskaityti sagomis – tokios jos buvo vertingos. O jei būtum labai labai turtingas, įstengtum įsigyti veidrodį. Gal liktų pinigų ir tam neįprastam įrankiui su trim dantukais – šakutei, su kuria, sako, reikia maistą iš lėkštės kabinti...

Prie savo kasdienių daiktų priprantam lyg prie nuosavų rankų ir kojų. Niekam nė motais, kad net adata – kukliausioji iš visų – turi ką papasakoti. Ką jau kalbėti apie šukas, degtukus, akinius ar lagaminą!

Visus šiuos daiktus žurnalistas Jurgis apipila klausimais, o jų atsakymus skuba užrašyti senovine spausdinimo mašinėle. Knygoje rasite nuotraukų ir piešinių iš muziejų archyvų, žaismingas dailininkės Jurgos Šulskytės iliustracijas ir turinį papildančius garso bei vaizdo įrašus programėlėje išmaniesiems įrenginiams „Išradingi daiktai“.

Kaip naudotis programėle: parsisiųsk programėlę „Išradingi daiktai“. Nukreipk išmanųjį įrenginį į knygos paveikslėlius su nuorodomis „Sužinok daugiau programėlėje „Išradingi daiktai“. Atrask nuotraukas, garso, vaizdo įrašus, papildančius iliustracijas.

Miesto gidas vaikams: pažink savo miestą!: 45 užduotys / 15 temų: iliustruota knyga 9–15 metų vaikams ir jų tėvams / parengė ir iliustravo Tomas S. Butkus. – Klaipėda: Vario burnos, 2017. – 31 p.: iliustr. + 1 priedas (4 p.). – ISBN 978-609-95464-9-0

Knygos anotacija:

„Miesto gidas vaikams“ – pirmoji pasaulyje universali urbanistikos pagrindų knyga vaikams. Ir ji išleista Lietuvoje!

Šioje knygoje rasite:

– atsakymus į klausimą „Kas yra miestas“;

– didžiausias miesto sistemas;

– svarbiausius elementų rinkinius.

Gidas skirtas ne tik pasyviai vartyti, bet ir aktyviai mokytis.

Knyga „Miesto gidas vaikams“ leis geriau pažinti savo gyvenamąją aplinką, suprasti, kas sudaro šiuolaikinio miesto esmę. „Miesto gide vaikams“ – net 45 užduotys!

 

 

 Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Spalis
    2021     
 

  

 

 
   
 
 Mus remia:
 

 

 
 

 

SRTRF 2018 m. suteikė dalinę paramą svetainės projektui „Lengva rasti gerą knygą: tęstinis informacijos apie vaikų literatūrą projektas

 

 
 
 

Gedimino pr. 51
01504 Vilnius

El. paštas: vaikai@lnb.lt

 
  © 2004-2018 Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius Sprendimas: IDAMAS, naudojamas SMARTWEB.