2019 m. rugpjūčio 18 d.
2017-11-29  

PASAKOJIMO MENAS, ARBA STORYTELLING: TEORIJA IR PRAKTIKA

Profesionali pasakotoja Milda Varnauskaitė Nacionalinėje bibliotekoje. Nuotr. Vygaudo Juozaičio

Pasakojimo menas – amžių amžius menanti tradicija, iki šiol itin gyvybinga kai kuriose šalyse, bet Lietuvoje primiršta. Tačiau atsiranda lietuvių, norinčių atgaivinti šį meną ir paskatinti kitus tęsti tradiciją. Vienas iš jų – Milda Varnauskaitė.


M. Varnauskaitė – profesionali šiuolaikinė Lietuvos pasakotoja, pabaigusi Mezrab pasakotojų mokyklą Amsterdame. Nyderlanduose pasakodama apie Lietuvą, o Lietuvoje apie Vakarus, Milda savo tikromis ir išgalvotomis istorijomis (ar jų rinktiniais miksais) siekia suartinti Rytus su Vakarais. Ar pasakodama vaikams, ar suaugusiesiems, Milda išlieka savimi: jos dažnai baltiškai gilūs pasakojimai pasūdomi ironija, pabarstomi juokais „iš gyvenimo“ ir papuošiami dainomis.

Profesionali pasakotoja Milda Varnauskaitė Nacionalinėje bibliotekoje. Nuotr. Vygaudo Juozaičio

Lapkričio 28 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje pasakotoja skaitė paskaitą apie istorijų pasakojimo meno (angl. storytelling) ištakas, teoriją bei praktiką Vilniaus regiono bibliotekininkams. Vėliau M. Varnauskaitė susitiko su moksleiviais ir aptartą teoriją pademonstravo praktiškai.

Profesionali pasakotoja Milda Varnauskaitė Nacionalinėje bibliotekoje. Nuotr. Vygaudo Juozaičio

Renginys yra ciklo „Pokalbiai apie vaikų literatūrą“ dalis. Šio ciklo renginiai yra filmuojami, o įrašai publikuojami Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos „Youtube“ kanale. Tikimasi, kad įrašai pasieks net atokiausias Lietuvos vietoves, o gerosios žinios apie meniškai vertingą vaikų literatūrą, vaikų literatūros sklaidos ir skaitymo skatinimo praktikas suteiks naujos informacijos ir idėjų bei paskatins mokytojus, bibliotekininkus ir kitus suaugusiuosius, dirbančius su vaikais, imtis naujų iniciatyvų.

Projektą vykdo Tarptautinė vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius kartu su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka. Projektą remia Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Kviečiame žiūrėti įrašus Nacionalinės bibliotekos „Youtube“ kanale.

Paskaita:

 Užsiėmimas su vaikais:

 

 

 

 

 
Atgal   Spausdinti  

 Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
Rugpjūtis
    2019     
 

  

 

 
   
 
 Mus remia:
 

 

 
 

 

SRTRF 2018 m. suteikė dalinę paramą svetainės projektui „Lengva rasti gerą knygą: tęstinis informacijos apie vaikų literatūrą projektas

 

 
 
 

Gedimino pr. 51
01504 Vilnius

El. paštas: vaikai@lnb.lt

 
  © 2004-2018 Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius Sprendimas: IDAMAS, naudojamas SMARTWEB.