2021 m. spalio 21 d.
2018-11-26  

LITERATŪROS FESTIVALIO „VAIKŲ KALĖDŲ SALA“ ORGANIZATORIAI: VAIKŲ LITERATŪRA DAR SVARBESNĖ NEI SUAUGUSIŲJŲ


„Tai, kokius meno kūrinius, kultūros įstaigas, kuriančias asmenybes nuo mažens pažins žmogus, be jokios abejonės turės įtakos jo vėlesnėms pažiūroms, estetinei pajautai ir gebėjimui kritiškai mąstyti. O svarbiausia – padės suvokti, kokią svarbią vietą kultūra užima mūsų visų gyvenime“, – teigia literatūros festivalio „Vaikų Kalėdų sala“ organizatoriai.


Gruodžio 7–9 dienomis Vilniaus mokytojų namuose (Vilniaus g. 39, Vilnius) rengiama vienintelė Baltijos šalyse vaikų ir jaunimo literatūros šventė šiais metais į nemokamus renginius, Vaikų knygos konferenciją ir vaikų knygų mugę sukvies ir kūrėjus, ir skaitytojus.

„Kūrėme festivalį, nes norėjome, kad vaikai turėtų savo kultūrinį įvykį, savo šventę, kurioje jie yra svarbiausi. Kaip ir linksmybės, nuotykiai, pažinimo džiaugsmas, pramogos ir išdykavimai – tėveliai, pasiruoškite – matėme ne vieną vaiką, kuris verkė įsikabinęs į stalo koją ir šaukė, kad niekur iš čia neis. Iš tiesų knygose ir tarp knygų įvyksta netikėčiausių dalykų!“ – sako viena iš festivalio organizatorių, leidyklos „Aukso žuvys“ įkūrėja Sigita Pūkienė.

Festivalio organizatoriai siekia, kad „Vaikų Kalėdų sala“ atkreiptų dėmesį į tai, jog vaikams ir paaugliams reikia kokybiškos kultūros. Jie neabejoja, kad toks festivalis yra svarbus valstybės ateičiai, jis taip pat prisideda formuojant Vilniaus – vaikams ir su vaikais skaitančio – miesto įvaizdį. „Vaikams knygų šventė reikalinga taip pat kaip ir suaugusiesiems. Gal net ir labiau“, – įsitikinę jie.

„Džiaugiamės, kad festivalis tampa tarptautiniu, šiemet sulauksime svečių iš Latvijos, Estijos, Norvegijos, Didžiosios Britanijos. Norime, kad „Vaikų Kalėdų sala“ taptų reikšmingu vaikų ir jaunimo literatūros įvykiu Baltijos regione, o tarptautinės partnerystės, be abejonės, prie to smarkiai prisideda“, – sako vienas iš festivalio organizatorių Justinas Vancevičius.

„Vaikų Kalėdų saloje“, kurios simboliu šiais metais tapo pasaulyje pripažintos, tarptautinėmis premijomis apdovanotos jaunosios kartos knygų iliustratorės Rasos Jančiauskaitės nupieštas krabas cirkininkas, svarbiausia – vaikai. Viskas čia – jiems ir apie juos.

Festivalį sudaro trys dalys – įvairaus amžiaus vaikams ir paaugliams skirta renginių programa, Vaikų knygos konferencija bei tris festivalio dienas veiksiantis „Knygų uostas“ – vaikų ir jaunimo knygų mugė, kurioje šiemet dalyvaus 14 leidyklų ir 2 nepriklausomi knygynai.

Festivalio atidarymas įvyks gruodžio 7 dieną, 18.30 valandą. Tą vakarą bus įteiktos Vilniaus miesto savivaldybės mero premijos vilnietiškiausių vaikų knygų kūrėjams. Pasirodymą surengs šiuolaikinio cirko projektas „Sofa project“.

Kaip ir praėjusiais metais, svarbus šventės įvykis – karnavalas. Atidarymo dalyviai kviečiami persirengti mėgstamiausiais literatūriniais herojais. Geriausias kostiumas bus apdovanotas kelione dviem į Švedijoje esantį Astrid Lindgren vaikų literatūros muziejų „Junibacken“. Atėjusieji be kaukės, galės čia pat ją susikurti – veiks kaukių kūrimo punktas.

Gruodžio 8–9 dienomis Vilniaus mokytojų namų erdvėse vyks daugybė knygų pristatymų, kūrybos dirbtuvių, bus sekamos pasakos, vaidinami spektakliai ir dainuojamos dainos. Vaikai susitiks su mėgstamais savo rašytojais – Tomu Dirgėla, Mariumi Marcinkevičiumi, Benu Bėrantu, Virgiu Šidlausku, Jurga Vile, dailininkėmis ir iliustratorėmis Ieva Babilaite, Lina Itagaki, aktoriais Kristina Savickyte, Dainiumi Kazlausku ir daugybe kitų.

„Vaikų Kalėdų saloje“ vyks net šešių knygų pristatymai, premjerinis „Stalo teatro“ spektaklis pagal Jurgos Vilės knygą „Sibiro haiku“, bus surengtas teatralizuotas koncertas, kuriame skambės dainos iš premjerinio spektaklio „Būtybės“, sukurto pagal Kotrynos Zylės „Didžiąją būtybių knygą“, bus pristatyta antroji knygos „Vakaro istorijos mergaitėms maištininkėms“ dalis, per pristatymą savo istorijomis dalysis dvi įkvepiančios asmenybės – visuomenininkė Ieva Krivickaitė ir atlikėja Migloko. Iš viso festivalio lankytojų laukia daugiau nei 50 renginių!

„Kapitonų sala“ festivalyje – erdvė vaikų knygų rašytojams, iliustratoriams, dizaineriams, leidėjams, literatūrologams, pedagogams ir bibliotekininkams. Šių metų konferencijos tema –  „(Ne)sėkmės istorijos“.

„Konferencijoje siekiame, kad pranešėjai pasidalytų ne tik savo laimėjimais ir įvertinimais, bet ir kūrybinio kelio kliūtimis ir iššūkiais, – sako viena iš konferencijos organizatorių, knygos „Didžioji būtybių knyga“ kūrėja Kotryna Zylė.

Festivalyje rengiamas mentorystės konkurso „Mano knyga bus!“ finalas. Geriausiai pasirodę jaunieji rašytojai turės galimybę tris mėnesius bendrauti ir konsultuotis su knygas jau išleidusiais rašytojais.

Visas festivalio dienas Vilniaus mokytojų namuose veiks Kalėdinis paštas, o pats festivalis jungiasi prie akcijos „Knygų Kalėdos“ – lankytojai bus kviečiami dovanoti knygas Lietuvos bibliotekoms.

Vaikų ir jaunimo literatūros festivalį „Vaikų Kalėdų sala“ organizuoja literatūros pažinimo programa „Vaikų žemė“, leidykla „Aukso žuvys“, knygų vaikams rašytoja ir iliustratorė Kotryna Zylė. Festivalį globoja Vilniaus miesto savivaldybė. Festivalį iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba ir Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje


Festivalio programą atsisiųsti galite čia:
 

 

 

 

 
Atgal   Spausdinti  

 Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Spalis
    2021     
 

  

 

 
   
 
 Mus remia:
 

 

 
 

 

SRTRF 2018 m. suteikė dalinę paramą svetainės projektui „Lengva rasti gerą knygą: tęstinis informacijos apie vaikų literatūrą projektas

 

 
 
 

Gedimino pr. 51
01504 Vilnius

El. paštas: vaikai@lnb.lt

 
  © 2004-2018 Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius Sprendimas: IDAMAS, naudojamas SMARTWEB.