2021 m. spalio 18 d.
2018-02-15  

PASKELBTAS 2018-ŲJŲ KALDEKOTO MEDALIO LAIMĖTOJASKartu su Niuberio ir keliais kitais apdovanojimais, paskelbtas ir Kaldekoto medalio laimėtojas. Tai svarbus ir plačiai kaip ir Niuberio medalis žinomas apdovanojimas. Juo apdovanojamos geriausios per metus išėjusios paveikslėlių knygos. Apdovanojimą teikia Amerikos bibliotekų asociacija.


2018 m. Kaldekoto medalį (Caldecott medal) pelnė Matthew Cordell parašyta ir iliustruota knyga „Vilkas sniegynuose“ (angl. „Wolf in the Snow“). Beveik bežodėje knygoje sutinkame mergaitę ir vilkiuką, pasiklydusius sniegynuose. Blaškydamiesi jie susitinka ir išgelbsti vienas kitą. Kurdamas siautulingą sniegyną ir drąsios mergaitės bauginančią kelionę, autorius naudoja pieštuką, tušą ir akvarelinius dažus.

„Komisijos nariai buvo apstulbinti, kad tokia apgaulingai paprasta knygelė gali būti tokia dramatiška istorija apie išgyvenimą“, – teigė Kaldekoto medalio komisijos pirmininkė Tish Wilson.

Kartu su šiuo apdovanojimu, skelbiamas Kaldekoto garbės sąrašas. Į jį įtrauktos keturios paveikslėlių knygos:

· Elisha Cooper „Didelė katė, maža katė“ (angl. „Big Cat, little cat“). Tai paprasta, bet žavi istorija apie dviejų katinų draugystę bei kasdienybę ir tai, kaip stipriai jaunesnįjį paveikia vyresniojo katino mirtis.

· Derrick Barnes „Karūna: odė naujai šukuosenai“ (angl. „Crown: An Ode to the Fresh Cut“). Baltosiomis eilėmis parašytoje paveikslėlių knygoje džiaugsmingai apdainuojama tai, ką teikia nauja šukuosena: universalią, transformuojančią, pasitikėjimą savimi keliančią patirtį.

· Thi Bui, Bao Phi „Kitas tvenkinys“ (angl. „A Different Pond“). Knygoje pasakojama apie ankstyvą rytą žvejojančius tėvą su sūnumi – tai ne tik būdas pasirūpinti vakariene, bet ir laikas, kuomet gali prisiminti gyvenimą Vietname. Tai kūrinys apie imigrantų patirtis, taip pat ir universalias temas apie šeimą, meilę bei išgyvenimą.

· Jason Chin „Didysis Kanjonas“ (angl. „Grand Canyon“). Tai pažintinio pobūdžio knyga apie tėvą su dukra, apžiūrinėjančius Didijį Kanjoną. 

 


Pirmasis Kaldekoto medalis buvo įteiktas 1938 m. Viena garsiausių šiuo medaliu apdovanotų  knygų yra Moriso Sendako sukurta „Kur gyvena pabaisos?“ (angl. „Where the Wild Things Are?“). Knyga išversta ir į lietuvių kalbą.

Apie Amerikos bibliotekų asociacijos kitų teikiamų apdovanojimų laimėtojus galite paskaityti asociacijos tinklapyje anglų kalba: 2018 ALSC Book & Media Award Winners.

Plačiau apie kiekvieną iš Amerikos bibliotekų asociacijos teikiamų apdovanojimų kviečiame skaityti žurnale „Rubinaitis“.

 

 

 

 
Atgal   Spausdinti  

 Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Spalis
    2021     
 

  

 

 
   
 
 Mus remia:
 

 

 
 

 

SRTRF 2018 m. suteikė dalinę paramą svetainės projektui „Lengva rasti gerą knygą: tęstinis informacijos apie vaikų literatūrą projektas

 

 
 
 

Gedimino pr. 51
01504 Vilnius

El. paštas: vaikai@lnb.lt

 
  © 2004-2018 Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius Sprendimas: IDAMAS, naudojamas SMARTWEB.