2021 m. rugsėjo 20 d.
2014-10-15  

KVIEČIAME RINKTI METŲ KNYGĄ


 
 
 
 


Jau dešimtą kartą skaitytojai kviečiami rinkti Metų knygą. Akcijoje dalyvaujančios knygos yra parašytos šiuolaikinių lietuvių autorių ir išleistos nuo 2013 m. rugsėjo 1 dienos iki 2014 m. rugpjūčio 31 dienos.
Ekspertų komisijos atrinko dvidešimt knygų, po penkias kiekvienoje kategorijoje –  suaugusiųjų, poezijos, paauglių ir vaikų.

Už labiausiai patikusią knygą visose kategorijose galima balsuoti interneto svetainėse:
Metų knygos rinkimai
LRT
elektroniniu paštu: metuknyga@lrt.lt
arba paštu adresu: „Metų knygos rinkimams“, Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Gedimino pr. 51, 413 kab., LT - 01504 Vilnius.

Daugiausia skaitytojų balsų surinkę knygų autoriai tradiciškai bus apdovanoti Vilniaus knygų mugėje 2015 metų vasario mėnesį.

Akcijos organizatoriai
  Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, LRT, Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija.
Knygas vaikams ir paaugliams šiemet rinko ekspertų komisija, atstovaujanti įvairioms su literatūra, jos ugdymu, sklaida ir vertinimu susijusioms sritims: vaikų literatūros kritikas Kęstutis Urba, rašytoja Danutė Kalinauskaitė, literatūros kritikė Emilija Visockaitė, vaikų literatūros specialistės – Inga Mitunevičiūtė ir Danguolė Šakavičiūtė.Knygų vaikams penketukas
 
 


 
 
 
 
 
Gintarė Adomaitytė
Čiobrelių dvaras
„Edukologija“

Supasakintas gamtos pasaulis ir visai tikroviška kelionė ir viešnagė pas senelį Vilniuje – abi šios vaizdavimo plotmės susitinka, susilieja penkiametės mergaitės Vakarės sąmonėje, o apysakos pasakojimas ima almėti poetišku, stilingu srautu.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Jurga Baltrukonytė
Torčiukas ant debesėlio
„Alma littera“
 
Nedidelė apysaka, sudėliota iš ikimokyklinukės Paulos kasdienybės fragmentų, turi ir gražaus komizmo, bet taip pat kelia visai rimtų gyvenimiškų klausimų.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Danguolė Kandrotienė
Spintos istorijos
„Terra publica“
 
Apysakos-pasakos veikėja septynmetė Emilija, bendraudama su senais drabužiais bei daiktais, sugrūstais spintoje ant aukšto, ne tik kai ką nauja sužino apie savo šeimos istoriją, bet ir prikelia vieną kitą daiktą naujam gyvenimui.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kotryna Zylė
Milžinas mažylis
"Aukso žuvys"
 
Remdamasi lietuvių liaudies padavimais, juos šiek tiek paplėtodama ir siedama, vaikų literatūroje debiutuojanti autorė kuria patrauklų pasakojimą apie jauno milžino Kerniaus kelionę po Lietuvą.
 
 
 
 

  
 

Lina Žutautė
Ferdinandas ir Pū: žygis į Australiją
"Alma littera"
 
Antroji dailininkės ir rašytojos knyga apie jau pažįstamus tris bičiulius – šunį, katiną ir vištą – dar šiuolaikiškesnė ir komiškesnė už pirmąją, tačiau taip pat nuoširdžiai kelianti draugystės idėją.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Knygų paaugliams penketukas
 


 
 
 
 


Danutė Grigaliūnienė
Kažkas ne taip
„Printėja“
 
Šiuolaikinę realybę atspindinti, ir moraliniu, ir socialiniu požiūriu aktuali apysaka, kurioje vaizduojami paaugliai mokykloje, šeimoje ir mažo miestelio bendruomenėje.
 
 
 
 

 
 
  


 
Vytautas Račickas
Aš, dviratis, pirmoji meilė ir sumuštiniai su sliekais
V.Račickas
 
Ir problemiška, ir komiška populiaraus autoriaus apysaka nukelia į sovietmečio laikus, tačiau perteikia ir amžinąsias paauglio jausenas ir būsenas.


 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
Kazys Saja
Liepsnojanti
„Alma littera“
 
Labai tiesiogiai skaudžias problemas kelianti apysaka gali būti apibūdinta ir kaip „naujasis realizmas“, ir kaip problemų proza. Pozityvusis jos pradas – penkiolikmetės paauglės pastangos išlikti, prisikelti, atrasti gyvenimo prasmę.
 
 
 
 
 
 
 
 


Virgina Šukytė 
Laimės formulė
„Gimtasis žodis“

Žaismingai perpasakojamos, perkuriamos arba naujai kuriamos sakmės, pasakos, šiurpės padeda atsikratyti įvairiausių baimių ir pasijuokti iš jų.
 
 
 

 
  


 

Neringa Vaitkutė
Titnago plunksna
 „Nieko rimto“
 
 „Fantasy“ žanro mėgėjams skirta knyga nukelia į nuotykingą Neatrastųjų žemių pasaulį, po kurį keliauja iš ankstesnės knygos jau pažįstami veikėjai.


 
 
 
 
 
 
 
 
Atgal   Spausdinti  

 Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930010203
Rugsėjis
    2021     
 

  

 

 
   
 
 Mus remia:
 

 

 
 

 

SRTRF 2018 m. suteikė dalinę paramą svetainės projektui „Lengva rasti gerą knygą: tęstinis informacijos apie vaikų literatūrą projektas

 

 
 
 

Gedimino pr. 51
01504 Vilnius

El. paštas: vaikai@lnb.lt

 
  © 2004-2018 Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius Sprendimas: IDAMAS, naudojamas SMARTWEB.