2021 m. spalio 21 d.
2018 M. KOVO MĖNESIO KNYGOS Spausdinimo versija

 


Berniukas, kuris galėjo daryti, ką nori 
/ David Baddiel; iš anglų kalbos vertė Vytautas Varanius; iliustracijų autorius Jim Field. – Vilnius: Tyto alba, 2018. – 110 p.: iliustr. – ISBN 978-609-466-291-1

Knygos anotacija:

David baddiel (Deividas Bedylas) rašo scenarijus komedijų laidoms ir pats jose vaidina. Jo knygos vaikams „Didžioji tėvų agentūra“ ir „Žmonių valdymo pultelis“ iš karto visiems patiko, ir nenuostabu. Nes jos juokingos ir įdomios! Tavo rankose – trečioji jo knyga „Berniukas, kuris galėjo daryti, ką nori“.

Vienuolikmetis Alfis laikosi griežto dienos režimo. Tiesą sakant, jis laikosi daugybės režimų. Kiekvienas Alfio žingsnis suplanuotas, ir jis tuo labai džiaugiasi – juk kai yra dienotvarkė, nereikia galvoti, ką čia nuveikus. Tačiau vieną dieną Alfio auklė išvažiuoja, ir jį apsiima prižiūrėti senutėlė ponia Stouks. Štai tada berniuko gyvenimas neįtikėtinai pasikeičia! Kaip – sužinosi, perskaitęs knygą!

Gyvažmogis: romanas / Rebeka Una. – Vilnius: Alma littera, 2018. – 413 p.: iliustr. – ISBN 978-609-01-3147-3

Knygos anotacija:

„Gyvažmogis“ gali būti skaitoma ir kaip atskira knyga, ir kaip 2015 m. Metų knyga išrinktos „Atjunk“ tęsinys. Tai pasakojimas apie ateitį, kuri kuriasi jau šiandien. Intriguojantis, įtraukiantis, sukrečiantis. Nepaliekantis abejingų. Kviečiantis diskutuoti. Keičiantis požiūrį į technologijas ir į tai, ką vadiname žmogiškąja prigimtimi.

„Supratau, kad nesvarbu, ar antra „Atjunk“ dalis išeis dabar, po penkerių ar po dešimties metų, žinia bus ta pati. Gryta ir Mantas bus tokie pat, kalbės tą pat ir lakstys gražiai sumodeliuotame parke taip, kaip dabar.

Todėl atiduodu Grytą ir Mantą Jums.

Rašydama apie žmonių nebendravimą, negebėjimą žiūrėti, kvėpuoti, mylėti suvokiu: Dieve, bet vieną dieną tai tikrai atsitiks. Mes tokie laimingi dabar. Bet to nesuvokiame. Mes jau dabar mokame pažangos kainą, kuri pirma mūsų nusitęs į skaitmeninę amžinybę.

Kas gimė dabar – suspėjo.

„Gyvažmogis“ – apie mus, tik truputį kitokius, besistengiančius įvertinti tai, ką šiandien laikome savaime suprantamais dalykais.“Rebeka Una

Rebeka Una – knygų vaikams ir paaugliams autorė, anglų kalbos mokytoja. Debiutinė rašytojos knyga „Atjunk“ (2015 m.) pelnė dvi premijas – Prano Mašioto premiją kaip geriausia knyga vaikams ir paaugliams bei Metų knygos premiją, už kurią balsavo visos Lietuvos skaitytojai. Taip pat pateko į reikšmingiausių vaikų knygų šimtuką ir populiariausių 2016 m. lietuvių autorių grožinės literatūros knygų penketuką.

Liūtas Paryžiuje / Beatrice Alemagna; iš prancūzų kalbos vertė Valdas Papievis. – Vilnius: Mažojo princo fondas, 2018. – 35 p.: iliustr. – (Visa Lietuva skaito vaikams). – ISBN 978-609-95897-1-8

Knygos anotacija:

Vieną dieną didelis liūtas atvažiavo į Paryžių – traukiniu... Tikėjosi čia rasti darbą, meilę ir laimę. Bet tai juk ne taip paprasta...

Vaikštinėdami kartu su juo, išvysime Prancūzijos sostinę liūto akimis. Nuo Luvro muziejaus, Meno tilto, Senos pakrantės, Monmartro kalvos iki Eifelio bokšto.. Pompidu meno centro stiklinių vamzdžių, didžiausios miesto centro stoties... Galiausiai sužinosime, kurgi ir kodėl jis pasiliko.

Beatrice Alemagna į Prancūziją atvyko iš Italijos ir tapo pripažinta, ne kartą apdovanota autore. Ryškiausią jos kūrinį „Liūtas Paryžiuje“ į lietuvių kalbą subtiliai išvertė rašytojas Valdas Papievis, jau seniai suradęs savo vietą Paryžiuje.

Lukas Šiaudelis deda iš viršaus / Tomas Dirgėla; iliustravo Dalė Karpavičiūtė. – Vilnius: Tyto alba, 2018. – 140 p.: iliustr. – ISBN 978-609-466-283-6

Knygos anotacija:

Tomas Dirgėla – rašytojas, LRT radijo laidos vaikams kūrėjas ir vedėjas – geriausiai jauniesiems skaitytojams pažįstamas kaip detektyvinės serijos „Domas ir Tomas“ autorius. Pirmoji šios serijos knyga „Domas ir Tomas. Dingusios šluotos byla“ 2017 m. pelnė Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Antrąją premiją už geriausią metų knygą vaikams.

„Lukas Šiaudelis deda iš viršaus“ – septintoji autoriaus knyga vaikams.

Susipažink – Lukas Šiaudelis. Jis kas antrą dieną vaikšto basas, pusryčių valgo sumuštinį su dešros nuotrauka ir gyvena su tėčiu, gauja tarakonų bei žiurke, kuri nuolatos sugraužia jo namų darbus. Didžiausia Luko aistra – krepšinis, o mėgstamiausias krepšininkas – Jonas Kamuoliūnas. Nors vaikai iš Luko šaiposi, o didžiausias mokyklos peštukas net grasina susidoroti, berniukas nesiliauja lankyti treniruočių, nes turi tikslą – įrodyti, kad jis taip pat gali puikiai žaisti krepšinį.

Kas nutinka, kai į tavo rankas patenka NBA lygoje žaidžiančio krepšininko batai? O kai nenuleidi rankų ir pradedi tikėti savimi? Ar visada priešas vertas tik sutriuškinimo, o sena meilė nerūdija? Atsiversk knygą ir sužinosi.

Nevykėlio dienoraštis / Jeff Kinney; iš anglų kalbos vertė Rolanda Strumilienė; iliustracijas piešė Jeff Kinney. – Vilnius: Presvika, 2008.

Kn. 12, Atostogos. – 2018. – 217 p.: iliustr. – ISBN 978-9955-22-923-0

Knygos anotacija:

Gregas su šeima išvyksta atostogų.

Neapsikentę žvarbaus oro ir artėjančių švenčių įtampos, Hefliai nutaria pabėgti į atogrąžų salą, kur galėtų pailsėti ir atsipalaiduoti. Kelios dienos rojuje turėtų tapti šeimai tikra kalėdine dovana.

Tačiau netrukus Hefliai pamato, kad rojus ne visada toks, koks yra piešiamas. Nudegimas saulėje, sutrikęs virškinimas ir įkyrūs padarai grasina sugadinti atostogas. Ar jas dar galima išgelbėti?


Pašėlęs Liucės pasaulis
: apysaka / Anna Lott; iliustravo Lucie Göpfert; iš vokiečių kalbos vertė Elena Dapkūnaitė. – Vilnius: Presvika, 2018. – 175 p.: iliustr. – ISBN 978-9955-22-930-8

Knygos anotacija:

Kur tik Liucė pasirodo, pasaulis verčiasi aukštyn kojomis.

Devynmetė 3 b klasės mokinė Liucė labai myli gyvūnus, o labiausiai – savo jūrų kiaulytę Heraklį. Liucė nė neabejoja, kad gyvūnas turi stebuklingų galių. Bet Heraklį kažkas pagrobia. Ar tik nebus dėl to kaltas bjaurios ir šiurpą keliančios mokyklos gaujos vadas Leonas? Liucė kartu su geriausia drauge Bela pasiryžta Heraklį surasti ir išgelbėti.Saldainių kiosko byla
: detektyviniai galvosūkiai / Tomas Dirgėla; iliustravo Rytis Daukantas. – Vilnius: Tyto alba, 2018. – 143 p.: iliustr. – Ciklo „Domas ir Tomas“ knyga. – ISBN 978-609-466-299-7

Knygos anotacija:

„Domas ir Tomas. Saldainių kiosko byla“ – tai detektyvinių galvosūkių rinkinys. Šioje knygoje rasi tris bylas, kurioms išaiškinti Domui ir Tomui reikės tavo pagalbos. Kiekviename skyriuje tavęs laukia užduotis ir tik ją išsprendęs galėsi toliau narplioti neįtikėtinas istorijas ir ieškoti įtariamojo. Prisidėk prie šauniosios detektyvų komandos – tapk vienu iš jų!

Domas ir Tomas meta tau iššūkį! Ar priimsi jį?!

Dryžuota istorija / Kęstutis Kasparavičius; iliustracijos autoriaus. – Vilnius: Nieko rimto, 2018. – 32 p.: iliustr. – ISBN 978-609-441-500-5

Knygos anotacija:

Neišsenkanti dailininko ir rašytojo Kęstučio Kasparavičiaus fantazija kviečia skaitytojus patirti skaitytojus naujų nuotykių. Šįkart jų herojė – dryžuotoji Zebriukė. Kaip ir daugelis smalsių vaikų, Zebriukė pasimeta nuo mamos, bet, užuot išsigandusi, leidžiasi jos ieškoti. O paieškos kodas – dryžiai! Dideli ir maži, daiktų, daržovių, medžių, drabužių ir gyvūnų kailio dryželiai ir dryžiukai...

Praleiskite netikėtumų kupiną dieną drauge su Zebriuke, ir jūsų gyvenimas taps šiek tiek... dryžuotesnis!

– Sveiki! – džiugiai pasisveikino Zebriukė. – Kokie jūs panašūs į zebrus!

Na ką tu. Jūs, zebrai, turite juodus ir baltus dryžius, o mes – juodus ir oranžinius. Tai visiškai kitoks dryžuotumas, – paprieštaravo Tigrai.

Mažajai Zebriukei neramu – kaip surasti mamą, kuri prisakė žvalgytis ko nors dryžuoto, jei mažylė kartais pasimestų turgavietės šurmulyje? O tų dryžių dryželių, pasirodo, tokia gausybė – dryžuotos kojinės, dryžuota pėsčiųjų perėja, dryžuoti jūrininko marškinėliai, dryžuota policininko lazdelė, dryžuotas tigrų kailis... Net akys raibsta! Kurie dryžiai panašiausi į mamos? Patikėkite, šią dieną Zebriukė įsimins ilgam.

Gorlano turnyras: romanas / John Flanagan; iš anglų kalbos vertė Viktorija Uzėlaitė. – Vilnius: Nieko rimto, 2018. – 340 p.: iliustr. – Ciklo „Žvalgo mokinys. Priešistorė“ 1-oji knyga. – ISBN 978-609-441-493-0

Knygos anotacija:

Holtas kilstelėjo antakius.

– Turėtų būti nelengva.

Bobas pakreipęs galvą pažiūrėjo į jį.

Ir yra nelengva, – pritarė. – Todėl ir esate žvalgai.

Kas yra sumaniausi, atkakliausi, taikliausi, moka geriausiai slapstytis ir sėlinti, yra pavojingiausi nusikaltėlių priešai ir ištikimiausi Aralueno karaliaus pagalbininkai?

Atsakymas paprastas: žvalgai.

O ką jie veikė tais laikais, kai žiaurusis baronas Morgaratas kėsinosi užimti karalystės sostą ir sunaikinti žvalgų organizaciją? Kaip Holtas iš svetimšalio atvykėlio tapo tikra legenda?

Beskaitant išaiškės daugybė paslapčių.

Johnas Flanaganas (g. 1944 m.) – australų rašytojas, Lietuvoje ir pasaulyje mėgstamas už nuotykių serijas „Žvalgo mokinys“ ir „Brolija“. Skaitytojus patraukia mūšiai ir pavojingos užduotys, humoras ir ryškūs veikėjai, kurių didžiausios vertybės – ištikimybė, narsa, siekis tobulėti ir padėti pakliuvusiems į bėdą. Šia knyga autorius pradeda naują seriją apie žvalgų nuotykius tais laikais, kai baronas Morgaratas siekė užgrobti Aralueno karalystės valdžią, žvalgo mokinys Vilis dar nė nebuvo gimęs, o vėliau legendomis tapę Holtas ir Kraulis buvo jauni žvalgai.

Ši serija patiks ne tik „Žvalgo mokinio“ gerbėjams, norintiems sužinoti ankstesnius įvykius bei kaip Holtas pelnė savąją šlovę, bet ir dar nespėjusiems susipažinti su Johno Flanagano kūryba – nuotykiai, pavojai, netikėtumai ir žvalgų pokštai įtrauks ir suteiks skaitymo malonumą.

Ką padarė žirklės: judančių paveikslėlių knyga ikimokyklinio amžiaus vaikams / Ieva Naginskaitė. – Vilnius: Dizaino fondas: Knygų šalis, 2018. – 20 p.: iliustr. – Dalis puslapių perkirpti. – ISBN 978-609-96013-0-4

Knygos anotacija:

Šią judančią paveikslėlių knygą Ieva Naginskaitė (1921–2012) sukūrė ikimokyklinio amžiaus vaikams. Knyga dailininkės sumanyta taip, kad vartant pusiau perkirptus lapus – devynis gyvūnų bei devynis įvairių profesijų žmonių atvaizdus – galima sudėti 162 skirtingus personažus.

Pirmoji „Ką padarė žirklės“ laida pasirodė 1961 m. ir tapo išskirtiniu XX a. knygų vaikams leidybos pavyzdžiu.

Jei rašysi laišką girion: interaktyvi knyga su 14 garso įrašų / Selemonas Paltanavičius; iliustravo Lina Eitmantytė-Valužienė. – Vilnius: Nieko rimto, 2018. – 154 p.: iliustr. – ISBN 978-609-441-491-6

Knygos anotacija:

Selemonas Paltanavičius žino, kad girioje gyvenantys jo bičiuliai nesinaudoja nei išmaniaisiais telefonais, nei kompiuteriais. Bet jie puikiai išmano, kaip parašyti laišką letenėle, snapeliu ar kanopa ant medžio lapo ir išsiųsti savo draugui iš miesto.Ko tik nenutinka toje girioje! Eikš, – kviečia knygos autorius, – pavartykim drauge mano GIRIOS PAŠTĄ. O kai kuriuos laiškus aš tau pats paskaitysiu.

Tai – trečiasis Selemono Paltanavičiaus laiškų rinkinys su pluoštu naujų laiškų, kuriuos atsiuntė ne tik paukščiai, žvėrys, vabalai, bet ir girios senolis ąžuolas bei girininkas Jonas. Jo laiškus skaitytojai kviečiami ne skaityti, bet klausytis programėlėje išmaniesiems įrenginiams „Girios paštas“.Bičiulių gyvenimą girioje iliustruoja autoriaus nuotraukos ir dailininkės Linos Eitmantytės-Valužienės piešiniai.

Jūratė, Kastytis ir Mikas: apsakymas / Vaiva Rykštaitė; iliustravo Viktorija Ežiukas. – Vilnius: Nieko rimto, 2018. – 54 p.: iliustr. – ISBN 978-609-441-499-2

Knygos anotacija:

Ar žinojote, kad Jūratė lengvai gali keisti pavidalą? Kartais pasirodo kaip graži mergelė, kartais kaip ruonė, medūza, delfinė... ar aštuonkojė... Neįtikėtina? Bet įmanoma. Bent jau šitaip Domicelė pasakoja Mikui – keliautojui iš tolimosios Amerikos.

Kokių nuotykių Mikas patiria Lietuvoje? Tegul šias paslaptis išsaugo knygos puslapiai. O jei norėsite įspėti jas, keliaukite kartu, įkvėpkite Baltijos jūros vėsos, gurkštelkite gintarų arbatos, sutikite Kastytį, skubantį jūros link, pasipuošusį gražiausiais lino drabužiais, leiskitės užburiami nepaprasto grožio jūros dukros Jūratės ir, žinoma, pamilkite...

O jei keliaudami sutriksite ir nežinosite, kaip elgtis, knyga atsargiai primins: daryk kaip liepia širdis.

Kibiras Čarlis ir pelė Pupelė / Eidvilė Viktorija Buožytė. – Vilnius: Nieko rimto. – 62 p.: iliustr. – ISBN 978-609-441-501-2

Knygos anotacija:

Eidvilė Viktorija Buožytė – rašanti iliustruotoja, Lietuvos vaikų literatūros pasaulyje debiutuojanti su knyga „Kibiras Čarlis ir pelė Pupelė“. Knygoje pasakojama apie parūdijusio kibiro ir mažos pelytės nuotykius. Lydimi bičiulių, Čarlis ir Pupelė imasi drąsių žygių ir sužino, kad didelė draugystė įveikia visus išbandymus, atneša šiek tiek ilgesio ir daug laimės, o kartais pakelia virš debesų!

Vandenyno pakraštyje, aukštame švyturyje, įsikuria naujas gyventojas Čarlis. Čia jis sutinka mažą smalsią pelytę ir užsimezga DIDELĖ DRAUGYSTĖ!

Lydimi bičiulių, Čarlis ir Pupelė puola į nuotykius, įveikia rūsčią audrą ir net išmoksta skraidyti! Tačiau vieną dieną kibiras dingsta. Pupelė nusprendžia leistis į žygį ir išsiaiškinti – kurgi prapuolė Čarlis?

Laiko vingis: romanas / Madeleine L'Engle; iš anglų kalbos vertė Gediminas Auškalnis. – Vilnius: Alma littera, 2018. – 172 p. – ISBN 978-609-01-3172-5

Knygos anotacija:

Megės Miuri gyvenimas gerokai keistas. Jos šeimoje tik dešimtmečiai broliai dvyniai ir gražuolė mama atrodo normalūs. Jaunėlis Čarlzas apdovanotas neįprastu intelektu, bet visų laikomas keistuoliu ir kvaileliu. Pati Megė neranda bendros kalbos su bendraamžiais, mokytojais ir net pati su savimi. O jos mylimas tėtis iškeliavęs vykdyti slaptos užduoties ir dingęs.

Padėti ieškoti pražuvėlio pasisiūlo keistoji kaimynė ponia Kaipji. Keliaudami keistaisiais laiko ir erdvės vingiais, skriedami iš planetos į planetą, Megė su Čarlzu bei jųdviejų draugu Kalvinu pasiekia tamsos ir šalčio pasaulį, kuriame viešpatauja visa ryjantis blogis. Ar trijulė kaip nors išvengs gūdžiojo tamsos šešėlio, atimančio iš žmonių savarankišką mąstymą? Ar jiems pavyks rasti dingusį tėvą, išvaduoti jį ir išgelbėti visą pasaulį nuo grėsmingai artėjančio blogio?

Įspūdingi ir pavojingi nuotykiai, meistriškai sudėliotas siužetas ir unikali pasakojimo atmosfera.

Madeleine LʹEngle (Madlina LʹEnglė) gimė Niujorke ir mokėsi Smito koledže. Parašė daugiau nei 60 populiarių, visuotinai pripažintų knygų vaikams ir suaugusiesiems: romanų, esė rinkinių, pjesių ir eilėraščių. Turbūt žinomiausi jos kūriniai yra romas „Laiko vingis“, laimėjęs Niuberio mdalį, garsioji knygų serija apie Ostinų šeimą ir žymioji autobiografija „Krosviko žurnalas“. Rašytoja yra pelniusi Nacionalinės anglų kalbos mokytojų tarybos įsteigtą ALAN premiją už milžinišką indėlį į vaikų literatūrą ir Amerikos bibliotekų asociacijos teikiamą Margaret A. Edwards apdovanojimą už viso gyvenimo laimėjimus.

Pūkis ir traktorius / Vytautas V. Landsbergis; dailininkė Dalia Karpavičiūtė. – Vilnius: Dominicus Lituanus, 2018. – 24 p.: iliustr. – (Pūkio pasakos; kn. 6). – ISBN 978-609-8227-01-7

Knygos anotacija:

Šeštoji Vytauto V. Landsbergio pasakų serijos knygelė mažiesiems skaitytojams „Pūkis ir traktorius“ pasakoja apie smalsaus lapiuko Pūkio ir burzglaus traktoriuko nesutarimus bei draugystę.

Knyga parašyta paprastai ir nuotaikingai, suteikia žinių apie triukšmingo žemės ūkio mechanizmo santykį su gamta. Apie santykį, kuris trumpos pasakėlės eigoje pakinta, tampa darnesnis, ekologiškesnis, draugiškesnis.

Paveikslėlių knyga iliustruota puikiais Dalios Karpavičiūtės piešiniais.

„Pūkio pasakos“ – tai knygelės 2–7 metų vaikams, kuriose paprasta ir linksma forma pasakojama apie bendraamžio lapiuko pasaulio pažinimą, draugus, pramogas, skaudžias ir linksmas gyvenimo pamokas.

Raganiukė ir užkerėtasis akmuo: apysaka / Jana Bauer; iliustravo Caroline Thaw; iš slovėnų kalbos vertė Gabija Kiaušaitė. – Vilnius: Nieko rimto, 2018. – 157 p.: iliustr. – ISBN 978-609-441-502-9

Knygos anotacija:

Išdykėlė raganiukė sugrįžta – ir ne bet kaip, o dideliu burzgiančiu skraidančiu laivu. Gūdžiąją girią (kuri visgi ne tokia ir gūdi!) užklumpa šaltasis metų laikas... O juk tai gali būti pokštų, nutrūktgalviškų žaidimų ir buvimo kartu metas – tikras smagumėlis! Tačiau kai kuriems girios gyventojams šis metas padovanoja ne tik linksmybių, bet ir sunkumų – maisto atsargos pamažu senka, o dar tas užkerėtasis akmuo, galintis susprogdinti visus uogienių stiklainius… Be to, turbūt ne vieną pasaulio gyventoją tokiu metų laiku apninka keistos mintys… Na, kad ir, pavyzdžiui, kas yra būtis?

„Raganiukė ir užkerėtasis akmuo“ – antroji slovėnų rašytojos Jana‘os Bauer (g. 1975 m.) knyga apie išdykėle raganiukę. Tai taip pat antrasis rašytojos bendras darbas su anglų iliustruotoja Caroline Thaw.

Gūdžiosios girios gyventojus kankina ilgesys – jie taip seniai bematė raganiukę! Tad šie kaipmat sumeistrauja skraidantį laivą ir netrukus visi drauge grįžta į Gūdžiąją girią, kurią aplanko žiema. Bežiemodami raganiukė ir jos draugai sužino, kad draugystė neskaičiuoja riešutų, o už Gūdžiosios girios plyti nuostabus pasaulis, dėl kurio verta įveikti visas baimes.

Ugnikalniukas ieško draugų: apsakymas / Virgis Šidlauskas; iliustravo Tania Rex. – Vilnius: Nieko rimto, 2018. – 70 p.: iliustr. – ISBN 978-609-441-497-8

Knygos anotacija:

Jis svajojo susirasti draugą. Ne stebuklingą, o paprastą kaip lavoje virta spurga. Su kuriuo būtų galima pasikalbėti, pasidalinti mintimis ir, žinoma, pažaisti. Jis manė, kad tai būtų pats nuostabiausias nuotykis jo gyvenime!

Ar lengva susirasti draugą, kai esi ugnikalnis? Tikrų tikriausias, kojomis įaugęs į žemę. O dar ir tėvai tokie rūpestingi, kad nieku gyvu neleidžia su bet kuo bičiuliautis. Tikriausiai nelengva… Tačiau Ugnikalniukas žino, kad nėra nieko sunkiau, nei būti vienišam. Todėl jis tvirtai pasiryžęs – kad ir kokias kliūtis teks įveikti, draugą tikrai susiras.

Velvetinis triušis, arba Kaip žaislai tampa tikri: apsakymas / Margery Williams; iliustravo Rūta Dzin; iš anglų kalbos vertė Saulenė Išganaitytė. – Vilnius: Nieko rimto, 2018. – 28 p.: iliustr. – ISBN 978-609-441-488-6

Knygos anotacija:

– Kas yra TIKRA? – vieną dieną paklausė Triušis Arkliuko.– TIKRA – ne tai, iš ko tu pagamintas, – paaiškino Medinis Arkliukas. – Tikra tai, kas tau nutinka. Kai vaikas tave labai myli, – ne tik žaisdamas, bet iš tikrųjų myli, – tada tampi TIKRAS.

Velvetinis Triušis turi svajonę – jis nori tapti Tikras. Stebuklas įvyksta – Triušiukas netikėtai patenka Berniukui į rankas ir ilgainiui jiedu tampa geriausiais draugais. O kai vaikas iš tiesų myli žaislą, ima dėtis įstabūs dalykai. Pasinerkite į viso pasaulio vaikų literatūros klasika tapusią istoriją ir kartu su Velvetiniu Triušiu patikėkite stebuklais. Jūsų laukia nuostabi ir jautri kelionė.

Visa tiesa apie gyvūnus: leidinys su papildytos realybės elementais / Marius Čepulis; iliustravo Edgaras Straukas. – Vilnius: Nieko rimto, 2018. – 103 p.: iliustr. – ISBN 978-609-441-498-5

Knygos anotacija:

Gamtos fotografas Marius Čepulis įspūdingai iliustruotoje knygoje prabyla paukščių, žvėrių ir vabzdžių balsais. Nuo auslindos iki briedžio, nuo kiškio iki gulbės – kiekvienas gauna progą demaskuoti žmonių apie juos prikurtus mitus, pasipasakoti apie mėgstamiausius skanėstus, poravimosi ir žiemojimo įpročius. Vaizdingi monologai prajuokins, suteiks žinių ir paskatins naujomis akimis pažvelgti į mus supančią gamtą.

Atvirus ir dažnai juokingus gyvūnų pasakojimus iliustruoja paties knygos autoriaus fotografijos ir šmaikštūs dailininko Edgaro Strauko piešiniai.

Krankas. Baltosios našlės kerštas: romanas / Jacob Grey; iš anglų kalbos vertė Vidas Morkūnas. – Vilnius: „Baltų lankų“ leidyba, 2017. – 285 p. – Trilogijos 3-ioji knyga. – ISBN 978-609-479-044-7

Knygos anotacija:

Priešai kyla į kovą. Atslenka niūrios dienos.

„Nuolat augančią grėsmę jis juste juto. Žvilgtelėjo žemyn ir išvydo apatinius aukštus jau semiantį juodą potvynį. Tai buvo vorai.“

Varnų užkalbėtojas Krankas nugalėjo didžiausią savo priešą Mezgėją ir įveikė Musių Močią. Rodėsi, kad Juodamūris pagaliau taps draugišku miestu ne tik paprastiems žmonėms, bet ir gyvūnų užkalbėtojams.

Tačiau kaip tik tada, kai buvo beįsivyraujanti ramybė, atėjo laikas susiremti su jėga, kokios Krankas nė nesapnavo. Ar jis išdrįs kovoti su tuo, ką buvo prisiekęs saugoti?

Užėjus dar vienai Niūriajai vasarai, Juodamūryje ir vėl suveša nusikaltimai, o nusisukus net artimiausiems draugams Krankas gali prarasti viską. Skleidžiantis tamsioms paslaptims, teks aukoti net švenčiausius dalykus. Vorai ir jų vadė Baltoji našlė padarys viską, kad atkeršytų...

– Žinau, kas tu, – sugergždė bejausmis balsas. – Neabejojau, kad ateisi.

Ji lėtai atsitiesė, atsistojo judėdama nežmogiškai grakščiai, rankas laikydama prie šonų. Plaukai buvo visiškai balti, veidas – blyškus. Tik akys – juodut juodutėlės.

– Aš – Baltoji našlė.

Tai trečioji trilogijos dalis. Skaitykite pirmąją „Krankas. Varnų užkalbėtojas“ ir antrąją „Krankas. Spiečius puola.“

Pelyčių maratonas: eilėraščiai vaikams / Jonas Liniauskas; dailininkė Deimantė Rybakovienė. – Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2018. – 55 p.: iliustr. – ISBN 978-609-480-009-2

Knygos anotacija:

Jono Liniausko eilėraščiai vaikams – smagūs ir labai mažųjų skaitytojų mėgstami. Ne viena jo knygelė įtraukta į „Aukso fondą” – rekomenduojamų knygų vaikams sąrašą. „Pelyčių maratone“ svarbios ne tik pelės, bet ir ežiai, gulbės, paukščiai ir žuvys, poetas kalbasi su smalsučiais apie gamtos pasaulio stebuklus, rimtus ir nerimtus žaidimus ir netgi apie vaiduoklius.

Užupyje už Vilnelės
Visą naktį bėgo pelės.

Nenorėjo pelės miego,
Nes labai bėgimą mėgo.

Ta, kuri atbėgs greičiausiai,
Bus geriausia ir gražiausia...


Raidžių namučiai
: eiliuota ir įgarsinta abėcėlė: žaislinė knygelė / Ramutė Skučaitė; iliustravo Inga Dagilė; įgarsino Ilona Balsytė. – Vilnius: „Baltų lankų“ leidyba, 2017. – 60 p.: iliustr. – ISBN 978-9955-23-978-9

Knygos anotacija:

Knyga „Raidžių namučiai“ kartu su žaismingais personažais padės mažiesiems pažinti ir išmokti abėcėlę. O paspaudus raidės mygtuką, aktorės Ilonos Balsytės įgarsinti eilėraštukai leis geriau įsiminti raidės tarimą.

Susispietusios į būrį,
Namučius raidelės turi.

Tai visai ne pasakėlė:
Jų namučiai – ABĖCĖLĖ.

Raideles po dvi, po vieną
Ir išmoksime kas dieną.

Kai išmoksim raideles,
Tai skaitysim knygeles.

Anė iš Žaliastogių: romanas / Lucy Maud Montgomery; iš anglų kalbos vertė Viltaras Alksnėnas; iliustravo Aida Janonytė. – Vilnius: Alma littera, 2018. – 377 p.: iliustr. – („Pegaso“ vaikų kolekcija). – ISBN 978-609-01-3184-8

Knygos anotacija:

„Anė iš Žaliastogių“ – kanadiečių rašytojos Lucy Maud Montgomery romanas, pirmą kartą išleistas 1908 m., laikomas sėkmingiausiu rašytojos kūriniu – per daugiau nei šimtą metų buvo nupirkta daugiau kaip 50 milijonų kopijų šių knygų. Romanas išverstas į daugiau nei 20 kalbų.

Knygoje pasakojama apie vienuolikmetę mergaitę Anę Šerli, kurią įsivaikina Matijus ir Merilė Katbertai, senyvo amžiaus brolis ir sesuo. Mergaitė pas juos patenka per klaidą, kadangi iš pradžių Katbertai nori įsivaikinti berniuką, galintį pagelbėti ūkio darbuose. Visgi Matijus ir Merilė pagaili našlaitės Anės ir leidžia jai pasilikti Žaliastogiuose (taip vadinama Katbertų sodyba). Mergaitė auklėjama gana griežtai, tačiau nuostabi salos gamta ugdo jos vaizduotę ir meilę gamtai. Romane taip pat aprašomos pažintys su vietiniais gyventojais bei įvairūs komiški nutikimai.

Lucy Maud Montgomery parašė ne vieną knygos tęsinį („Anė iš Evonlio“, „Anė iš Princo Edvardo salos“ ir t. t.), kuriuose pasakojama apie tolesnį Anės gyvenimą.


Drakonų prižiūrėtojo rūpesčiai 
/ Josh Lacey; iliustravo Garry Parsons; iš anglų kalbos vertė Rita Kaminskaitė. – Vilnius: Alma littera, 2018. – 119 p.: iliustr. – ISBN 978-609-01-3164-0

Knygos anotacija:

Brangus dėde Mortonai,

tučtuojau sėsk į lėktuvą ir grįžk. Tavo drakonas suėdė Džemimą.

Edžiui patinka prižiūrėti dėdės augintinį drakoną, tačiau jam nepatinka jo keliami rūpesčiai. Dingusi vakarienė, degančios užuolaidos, suplėšyti kilimai – ar pavyks Edžiui sutramdyti drakoną?

 

 

 

 

 

 

 

 Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Spalis
    2021     
 

  

 

 
   
 
 Mus remia:
 

 

 
 

 

SRTRF 2018 m. suteikė dalinę paramą svetainės projektui „Lengva rasti gerą knygą: tęstinis informacijos apie vaikų literatūrą projektas

 

 
 
 

Gedimino pr. 51
01504 Vilnius

El. paštas: vaikai@lnb.lt

 
  © 2004-2018 Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius Sprendimas: IDAMAS, naudojamas SMARTWEB.