2021 m. spalio 21 d.
2017 M. RUGSĖJO MĖNESIO KNYGOS Spausdinimo versija

 

Kaip zuikis jausmus pažino / Šarūnė Baltrušaitienė; iliustravo Edgaras Straukas. – Vilnius: Nieko rimto, 2017. – 43 p.: iliustr. – ISBN 978-609-441-453-4Kaip zuikis jausmus pažino / Šarūnė Baltrušaitienė; iliustravo Edgaras Straukas. – Vilnius: Nieko rimto, 2017. – 43 p.: iliustr. – ISBN 978-609-441-453-4

Knygos anotacija:

Kranklė nuskrido – pavojus praėjo, tačiau ką daryti toliau? Namai kitam girios pakrašty, o zuikelis vienas kaip pirštas nepažįstamoje vietoje.

Namai toli, o tamsus miškas pilnas pavojų. Kas pagelbės tokioje nepavydėtinoje situacijoje? Kurmis? O gal baisioji pelėda? Leiskitės į nuotykį kartu su zuikiu ir mokykitės įveikti liūdesį, baimę, pavydą ir kaip pyktį paversti džiaugsmu.

Labas, aš Tadas / Rebeka Una; iliustravo Asta Kulikauskaitė-Rastauskienė. – Vilnius: Alma littera, 2017. – 175 p.: iliustr. – ISBN 978-609-01-2910-4Labas, aš Tadas / Rebeka Una; iliustravo Asta Kulikauskaitė-Rastauskienė. – Vilnius: Alma littera, 2017. – 175 p.: iliustr. – ISBN 978-609-01-2910-4

Knygos anotacija:

Garantuoju, tu norėsi susipažinti su Tadu ir Elze, sekti jų pašėlusius nuotykius! Tadas – rimtas antrokas. Domisi istorija, moka Lietuvos istorijos repą ir klausinėja prosenelio įvairių dalykų apie karą. Jis turi broliuką, nemokantį ištarti žodžio „terminatorius“, ir mamą, rašančią pasakas ir nevalgančią mėsos.

Bet tai dar ne viskas. Šiais mokslo metais į Tado klasę jėga įvedama Elzė (taip, JĖGA!), kuri visai klasei, o paskui ir mokyklai paskelbs tikrą karą. Ne vien už tai, kad niekas neatspėja piešinio ant Elzės džinsų klešnės, bet ir (ypač) už neteisingus žodžius, kad „mergaitės nekariauja“.

Taigi, Tadas patirs visą Elzės įsiūtį, o paskui... paskui, žinoma, norės jai atkeršyti. Koks laukia kerštas?

Autorės žodis
„Labas, aš Tadas“ gimė iš mano pačios kasdienybės: stebint du savo sūnus, brangius žmones, draugų vaikus… Kasdienybėje atsiranda mūsų linksmi ir rėksmingi NE ir TAIP, kasdienybėje mes skelbiam karus ir susitaikom, dainuojam repą ir „Ryto rato“ daineles, valgom bulvinius blynus, kalbamės ir veikiam svarbius dalykus. Tiesiog GYVENAM, kaip ir Tadas su Elze. O juk tai ir yra svarbiausia.

Beje, labai dažnai pastaruoju metu mane lydi vyresnėlio sūnaus linkėjimas: „Mama, linkiu tau tapti garsiausia rašytoja pasaulyje... Ir kad būtum linksmiausia“, – priduria. Ką aš daryčiau be savo vaikų! Jie mane įkvepia. Taip ir radosi jau šešta knyga.

Mokyklos vaiduoklio mįslė / Tomas Dirgėla; iliustravo Rytis Daukantas. – Vilnius: Tyto alba, 2017. – 210 p.: iliustr. – Ciklo „Domas ir Tomas“ 3-ioji knyga. – ISBN 978-609-466-253-9Mokyklos vaiduoklio mįslė / Tomas Dirgėla; iliustravo Rytis Daukantas. – Vilnius: Tyto alba, 2017. – 210 p.: iliustr. – Ciklo „Domas ir Tomas“ 3-ioji knyga. – ISBN 978-609-466-253-9

Knygos anotacija:

Domas ir Tomas kviečia išnarplioti dar vieną beprotiškai įdomią ir šiurpią bylą!

Vis dar manai, kad vaiduokliai gyvena tik kapinėse, rūsiuose, apleistuose dvaruose ar kitose šiurpiose vietose? Vadinasi, dar nepažįsti vaiduoklio BŪ. Jis gyvena Miestamiesčio miesto Miestiečių mokykloje ir privirė tiek košės, kad direktorius Liudas Mėmė tikrai nepajėgs visko išsrėbti vienas. Detektyvai Domas ir Tomas turi lygiai savaitę sugauti vaiduoklį BŪ, antraip... mokyklai šakės! Manai, nieko naujo? Taip tik atrodo. Nuotykiai su Domu ir Tomu visada būna kitokie!

Jei tau patiko istorija apie dingusią šluotą ir išklerusį autobusą (ar bent viena iš jų), vadinasi, ši knyga – kaip tik tau!

LAUKIA DAUG ŠUNYBIŲ IR VAIDUOKLYBIŲ!!! Prisijunk! 

Plėšikas Hocenplocas: istorija apie Kaspariuką, kurią papasakojo Otfrydas Proisleris: apysaka / Otfried Preussler; iš vokiečių kalbos vertė Teodoras Četrauskas; iliustravo F.J. Tripp, iliustracijas nuspalvino Mathias Weber. – Vilnius: Nieko rimto, 2017. – 116 p.: iliustr. – ISBN 978-609-441-448-0
Plėšikas Hocenplocas
: istorija apie Kaspariuką, kurią papasakojo Otfrydas Proisleris: apysaka / Otfried Preussler; iš vokiečių kalbos vertė Teodoras Četrauskas; iliustravo F.J. Tripp, iliustracijas nuspalvino Mathias Weber. – Vilnius: Nieko rimto, 2017. – 116 p.: iliustr. – ISBN 978-609-441-448-0

Knygos anotacija:

Viešas skelbimas!

Ieškomi Kaspariukas ir Zepukas.

Ypatingos žymės: raudona Kaspariuko kepurė, žalia Zepuko skrybėlė.

Visus asmenis, galinčius suteikti žinių, policija šiuomi įpareigoja nedelsiant prisistatyti į vietos policijos būstinę. Jums pageidaujant, parodymai bus laikomi paslaptyje.

Ar girdėjote? Nukniauktas puikusis močiutės kavos malūnėlis! Be jokios abejonės – tai nedorėlio plėšiko Hocenploco darbas. Miestelio policija prieš jo niekšybes atrodo bejėgė, tad Kaspariukas ir Zepukas nutaria patys sulaikyti plėšiką bei atitaisyti močiutei padarytą skriaudą. Bet plėšikų taip be niekur nieko neapgausi… Ar pavyks draugams ištrūkti iš Hocenploco nelaisvės ir nugalėti piktąjį jo sąjungininką burtininką Petrozilijų Cvakelmaną? Panašu, kad be gudrybių ir burtų čia neapsieisi!

Robotuko Robio išdaigos / Thomas Christos; iliustravo Barbara Scholz; iš vokiečių kalbos vertė Kristina Kviliūnaitė. – Vilnius: Nieko rimto, 2017. – 99 p.: iliustr. – ISBN 978-609-441-445-9Robotuko Robio išdaigos / Thomas Christos; iliustravo Barbara Scholz; iš vokiečių kalbos vertė Kristina Kviliūnaitė. – Vilnius: Nieko rimto, 2017. – 99 p.: iliustr. – ISBN 978-609-441-445-9

Knygos anotacija:

Prie Robio prijungtas elektros laidas blykstelėjo, ir robotuko link kaip rusenantis dagtis nuskriejo kibirkštis. Pasigirdo tylus trekštelėjimas.– O varge! Dabar jis tikrai sugedo! – sušuko Linusas.Bet jis klydo. Po kelių sekundžių įvyko kai kas nepaprasta. Draugai vos galėjo patikėti savo akimis: skardinis robotukas sujudėjo.
 

Protingiausias pasaulyje robotas Orbis sugrįžo pačiu laiku! Jo geriausiems draugams Linusui ir Frederikei žūtbūt reikia pagalbos. Vaikams ramybės jau kurį laiką neduoda padaužų gauja – nedorėlių ketvertas užgrobė žaidimų aikštelę, maža to, jie sulaužė naująjį Linuso robotuką Robį. Sumaniojo Orbio dėka mažasis robotas Robis atgyja ir tampa ištikimu trijulės draugu. Jis kaip įmanydamas stengiasi jiems patikti ir visai nenoromis krečia linksmas eibes. Tačiau vieną dieną, kai iš kalėjimo į laisvę paleidžiami plėšikai Edis ir Kralė, robotukui Robiui iškyla rimtas pavojus...

Karališkasis žvalgas: romanas / John Flanagan; iš anglų kalbos vertė Viktorija Uzėlaitė. – Vilnius: Nieko rimto, 2017. – 412 p. – Ciklo „Žvalgo mokinys“ 12-oji knyga. – ISBN 978-609-441-444-2
Karališkasis žvalgas
: romanas / John Flanagan; iš anglų kalbos vertė Viktorija Uzėlaitė. – Vilnius: Nieko rimto, 2017. – 412 p. – Ciklo „Žvalgo mokinys“ 12-oji knyga. – ISBN 978-609-441-444-2

Knygos anotacija:

– Treniruokis toliau, – paliepė mokytojas.

– Kol pataikysiu, – pažadėjo Madė.

Tačiau Vilis ją pataisė.

– Ne. Kol niekada neprašausi.

Jau seniai niekas nematė Vilio šypsantis. Ką daryti, kai geriausias karalystės žvalgas puola į neviltį ir niekas jam neberūpi, net karalystės reikalai? Jo buvęs mokytojas Holtas, kaip visada, pasiūlo išeitį. Viliui reikia mokinio. Tokio mokinio, kurio šaunusis žvalgas niekad negalėtų atsisakyti.

Įkalinta tamsoje: romanas / Sarah J. Maas; iš anglų kalbos vertė Gabrielė Gailiūtė-Bernotienė. – Vilnius: Alma littera, 2017. – 620 p. – Ciklo „Užkerėtas dvaras“ 2-oji knyga. – ISBN 978-609-01-2903-6Įkalinta tamsoje: romanas / Sarah J. Maas; iš anglų kalbos vertė Gabrielė Gailiūtė-Bernotienė. – Vilnius: Alma littera, 2017. – 620 p. – Ciklo „Užkerėtas dvaras“ 2-oji knyga. – ISBN 978-609-01-2903-6

Knygos anotacija:

Feirė nežuvo Amarantos gniaužtuose ir grįžo į Pavasario Dvarą, bet tai brangiai kainavo. Nors dabar ji apdovanota Didžiųjų Fėjų galiomis, širdis liko žmogaus, ir ji negali pamiršti siaubingų dalykų, kuriuos padarė, kad išgelbėtų Tamlino tautą.

Feirė nepamiršo ir sandorio su Risandu, šiurpiojo Nakties Dvaro Didžiojo valdovo. Kol ji raizgo politikos, aistrų ir akinamos galios voratinklį, kyla didesnis blogis – ir galbūt tik ji gali jį sulaikyti. Bet prieš tai reikia pažaboti alinančias galias, išsigydyti palūžusią sielą ir nuspręsti, kokios ateities trokšta sau ir sudraskytam pasauliui.

Manifestas kaip būti įdomiai: mano didieji pokyčiai ir kas iš to išėjo: romanas / Holly Bourne; iš anglų kalbos vertė Rūta Montvilienė. – Vilnius: Tyto alba, 2017. – 414 p. – ISBN 978-609-466-248-5Manifestas kaip būti įdomiai: mano didieji pokyčiai ir kas iš to išėjo: romanas / Holly Bourne; iš anglų kalbos vertė Rūta Montvilienė. – Vilnius: Tyto alba, 2017. – 414 p. – ISBN 978-609-466-248-5

Knygos anotacija:

Holy Bourne (Holi Born) – britų rašytoja, žurnalistė. Ji dirbo portalo TheSite.org patarimų skilties jaunimui redaktore, taigi tikrai žino, kas labiausiai rūpi jauniems žmonėms, ir gali jiems padėti.

Ar kada norėjai būti populiariausia mokykloje? Kad tau einant visi atsisuktų, kad su tavimi norėtų draugauti, o gražiausias mokyklos vaikinas prieitų ir paklaustų, ką veiki šįvakar? Kad tos išpuikusios, visą mokyklą valdančios kalės nustotų šaipytis ir pažaliuotų iš pavydo, išvydusios tavo nuostabius batus?
Jei taip, ši knyga – tau.

O jei realybė visai kitokia? Niekas tavęs nesupranta, tėvams nerūpi, kas darosi tavo galvoje, populiariųjų šutvė tyčiojasi, o tavo vienintelis draugas – moksliukas, kaip ir tu pati. Bet juk tau tai nesvarbu. Tau nusispjauti, kaip atrodai ir ką visi apie tave galvoja. Svarbu ištverti mokyklos pragarą, o paskui jau visi sužinos, kokia tu geniali.Jei taip, ši knyga – tau.

Taip galvojo ir Bri. Kol vieną kartą nusprendė: gana! Ji visiems parodys. Taps įdomi! Juk ji protinga ir apie gyvenimą supranta daug daugiau nei visos tos kvaišos. Ji pradės rašyti internetinį dienoraštį – „Manifestą, kaip būti įdomiai“. Žingsnis po žingsnio įgyvendins šešias taisykles, kurios padės įsiskverbti į populiariųjų gretas ir pelnyti meilę to, kurį mylėti draudžiama.

Ar Bri pavyks pasiekti tai, ko trokšta? O gal šis sumanymas – didžiausia jos klaida? Kad ir kaip viskas pasisuktų, suprask: nėra nieko nepataisoma. Ir dar: tu ne viena. Kaip ir Bri.  

Melų medis: romanas / Frances Hardinge; iš anglų kalbos vertė Rūta Razmaitė. – Vilnius: Nieko rimto, 2017. – 316 p. – ISBN 978-609-441-451-0Melų medis: romanas / Frances Hardinge; iš anglų kalbos vertė Rūta Razmaitė. – Vilnius: Nieko rimto, 2017. – 316 p. – ISBN 978-609-441-451-0

Knygos anotacija:

Ar čia ta pati geroji Feitė?

Mergaitė veidrodyje atrodė pasiryžusi bet kam. Ir ji anaiptol nebuvo gera, tai buvo matyti iš pirmo žvilgsnio.

Iš pažiūros Feitė – kukli, klusni ir santūri keturiolikmetė mokslininko duktė. Tačiau ji ryžtinga ir sumani, o jos smalsumas ir žinių troškulys – beribiai. Nuo Feitės nieko nenuslėpsi.

Feitė išsiaiškina tėčio paslaptį apie Melų medį – augalą, kuris bijo šviesos ir minta melu. Jei pasakysi jam melą ir jį paskui paskleisi, medis užaugins vaisių. Tam, kas suvalgys vaisių, bus atskleista nežinoma tiesa apie labiausiai rūpimą dalyką. Kuo daugiau žmonių patikės melu, tuo didesnis vaisius, tuo didesnė paslaptis bus atskleista...

Kai kitą dieną Feitės tėtis randamas negyvas, ji vienintelė tiki, kad į jį buvo pasikėsinta. Ir tiki, kad Melų medis jai padės išsiaiškinti žudiką. Kad ir ką tektų dėl to padaryti.

 

 

 Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Spalis
    2021     
 

  

 

 
   
 
 Mus remia:
 

 

 
 

 

SRTRF 2018 m. suteikė dalinę paramą svetainės projektui „Lengva rasti gerą knygą: tęstinis informacijos apie vaikų literatūrą projektas

 

 
 
 

Gedimino pr. 51
01504 Vilnius

El. paštas: vaikai@lnb.lt

 
  © 2004-2018 Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius Sprendimas: IDAMAS, naudojamas SMARTWEB.