2021 m. spalio 18 d.
2018-02-27  

APDOVANOTI 2017-ŲJŲ METŲ KNYGŲ AUTORIAI
Vasario 25 d. Vilniaus knygų mugėje įteikti apdovanojimai akcijos „Metų knygos rinkimai 2017“ nugalėtojams.


Nugalėtojus, kuriuos iš ekspertų komisijos pasiūlytų knygų išrinko skaitytojai, sveikino LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius, sveikino ir diplomus įteikė Lietuvos Respublikos kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson, o studija „Ekslibris.lt“ laureatus apdovanojo specialiai nugalėtojams sukurtais vardiniais antspaudais.
 

Akcijos „Metų knygos rinkimai 2017“ nugalėtojomis tapo knygos keturiose kategorijose – vaikų, paauglių, poezijos ir suaugusiųjų. „Visos keturios knygos jau paliko pėdsaką mūsų literatūroje, jau yra įrašytos į mūsų literatūros istorijos lobyną ir pelnė didžiulę skaitytojų meilę ir pagarbą“, – kalbėjo ministrė L. Ruokytė-Jonsson.

Knygų vaikams kategorijoje 2017-ųjų Metų knyga išrinkta Evelinos Daciūtės „Laimė yra lapė“, knygą iliustravo Aušra Kiudulaitė (leidykla „Tikra knyga“). Atsiimdamos apdovanojimą, E. Daciūtė ir A. Kiudulaitė dėkojo savo artimiesiems, leidėjams, skaitytojams ir viena kitai bei džiaugėsi, kad Metų knyga išrinkta paveikslėlių knyga. „Surasti tokį kūrybinį partnerį yra didžiulė sėkmė ir aš džiaugiuosi, kad ji mane ištiko. Labai noriu padėkoti skaitytojams, kurie rinko šitą knygą ir kad išrinko būtent paveikslėlių knygą, nes tai yra pats mieliausias apdovanojimas“, – sakė E. Daciūtė.

 


Skaitytojai vaikų Metų knygą rinko iš penkių knygų, kurias pateikė ekspertų komisija. Be „Laimė yra lapė“, į penketuką buvo atrinktos šios knygos: Ilonos Ežerinytės „Šunojaus diena“; Gajos Gunos Eklės „Brolis, kurio nereikėjo“; Rebekos Unos „Aš esu Tomas, seklys“ (visas tris išleido Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“) ir Virgio Šidlausko „Ulfas ir stebuklinga barzda“ (leidykla „Nieko rimto“).
 


Knygų paaugliams kategorijoje 2017-ųjų Metų knyga išrinkta Dainos Opolskaitės romanas „Ir vienąkart, Riči“ (leidykla „Alma littera“). Rašytoja, atsiimdama diplomą, kalbėjo, kad per savo gyvenimą žmogus perskaito daug gerų knygų, bet, jos manymu, pačias geriausias, pačias svarbiausias knygas jisai suranda jaunystėje ir mokyklos metais. „Manau, kad knygų suradimas jaunystės metais mus suformuoja ir padaro tokius, kokiais mes esame dabar, kai užaugame,“ – sakė autorė.

Kalbėdama D. Opolskaitė prisiminė septintoką, prisipažinusį, kad knyga „Ir vienąkrt, Riči“ yra jo gyvenimo knyga. „Aš manau, kad šita knyga padarė viską, kas jai priklauso. Dėkoju jai“, – tokiais žodžiais baigė savo kalbą D. Opolskaitė.

Skaitytojai paauglių Metų knygą rinko taip pat iš penkių knygų, kurias pateikė ekspertų komisija. Be laimėtojos, į penketuką buvo atrinktos šios knygos: Ilonos Ežerinytės „Sutikti eidą“ (leidykla „Alma littera“), Ramutės Skučaitės „Tai priimkit, kas priklauso“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla), Renatos Šerelytės „Žvaigždžių medžiaga“ (leidykla „Alma littera“) ir Lauros Varslauskaitės „Mano didelis mažas Aš“ (leidykla „Alma littera“).

Vaikų ir paauglių knygų penketukus atrinko ekspertų komisija: poetė, literatūros kritikė Lina Buividavičiūtė; vertėja, teatro aktorė Diana Gancevskaitė; literatūros kritikė Danguolė Šakavičiūtė; vertėjas, vaikų literatūros kritikas, komisijos pirmininkas Kęstutis Urba ir literatūros kritikė Loreta Udrienė.
 


Balsuoti už labiausiai patikusią knygą skaitytojai galėjo Metų knygos rinkimų interneto svetainėje, elektroniniais laiškais bei paprastu paštu. Balsuoti buvo galima nuo 2017 m. spalio 4 d. iki 2018 m. vasario 18 d. Iš viso už visų keturių kategorijų knygas gauta 23300 balsų.

Šį kartą Metų knygos rinkimai vyko jau tryliktąjį kartą. Akciją rengia Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija bei Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija.

Akcija „Metų knygos rinkimai 2018“ bus paskelbta šių metų rudenį.

 

 

 

 

 
Atgal   Spausdinti  

 Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Spalis
    2021     
 

  

 

 
   
 
 Mus remia:
 

 

 
 

 

SRTRF 2018 m. suteikė dalinę paramą svetainės projektui „Lengva rasti gerą knygą: tęstinis informacijos apie vaikų literatūrą projektas

 

 
 
 

Gedimino pr. 51
01504 Vilnius

El. paštas: vaikai@lnb.lt

 
  © 2004-2018 Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius Sprendimas: IDAMAS, naudojamas SMARTWEB.