2021 m. spalio 21 d.
2017 M. VASARIO MĖNESIO KNYGOS Spausdinimo versija

 Panama labai graži
: visos Tigriuko ir Meškiuko istorijos vienoje knygoje / Janosch; iš vokiečių kalbos vertė Rūta Jonynaitė. – Vilnius: Garnelis, 2017. – 278 p.: iliustr.  – ISBN 978- 9955-883-51-7  

Knygos anotacija:
Šioje nuostabioje pasaulyje išgarsėjusioje knygoje „Panama labai graži: visos Tigriuko ir Meškiuko istorijos vienoje knygoje“ spausdinamos visos šešios ištikimųjų draugų – Tigriuko ir Meškiuko – istorijos. 

Legendinio vokiečių rašytojo ir dailininko Janošo pasakojimai apie Meškiuką ir Tigriuką jau daug metų džiugina viso pasaulio vaikus ir suaugusiuosius, jos iliustruotos nepakartojamomis šios knygos autoriaus spalvotomis iliustracijomis. 

Kai turi draugų, nieko gali nebijoti. Meškiukas ir Tigriukas – dideli draugai. Jie nieko nebijo, nes abu drauge yra labai stiprūs. Meškiukas stiprus kaip meška, o Tigriukas stiprus kaip tigras.

Trobelėje prie upės labai jauku, bet Meškiukas ir Tigriukas vis ką nors susigalvoja ir drauge leidžiasi ieškoti nuotykių..

Pasakos / Hans Christian Andersen; vertė Juozas Balčikonis; iliustravo Vilhelm Pedersen ir Lorenz Frølich. – Vilnius: Garnelis, 2017. – 356 p.: iliustr. – ISBN 978-9955-883-50-0

Knygos anotacija:
Su Hanso Kristiano Anderseno pasakomis užaugo ištisos pasaulio skaitytojų kartos. „Karalaitė ant žirnio“, „Bjaurusis ančiukas“, „Piemenėlė ir kaminkrėtys“, „Sniego karalienė“, „Coliukė“ ir daugybė kitų šių neužmirštamų pasakų personažų lankė mus vakarais prieš užmiegant, naktimis – sapnuose, kol pageltę nuo laiko, prirašinėti vaiko ranka ir apklijuoti spalvotais paveikslėliais puslapiai tapo neatskiriama gyvenimo, dorų minčių ir darbų dalimi...

Ši knyga – tai naujas klasikinis Juozo Balčikonio verstų H. K. Anderseno pasakų leidimas, iliustruotas rašytojo amžininkų Vilhelmo Pederseno ir Lorenco Friolicho iliustracijomis. Tikimės, kad jos skaitytoją pakerės ne tik danų genijaus pasakų magija, bet ir lietuviško žodžio grožis, gyva dialogo ekspresija, turtingo, neišsemiamo žodyno klodai.

Šturmas ir audra: romanas / Leigh Bardugo; iš anglų kalbos vertė Astra Alba. – Vilnius: Aukso pieva, 2017. – 379 p. – „Grišų trilogijos“ 2-oji knyga. – ISBN 978-609-8105-34-6

Knygos anotacija:
Kirtę Tikrąją jūrą, persekiojami priešų, Alina su Malu turi įsikurti nepažįstamoje žemėje. Alina slepia savo tapatybę, tačiau ilgainiui negali pabėgti nuo praeities ir savo likimo. Darklingas išnyra iš Šešėlio kanjono įgijęs naują siaubą keliančią galią ir apsėstas minties patikrinti pasaulio ribas.

Padedama kaperio Alina grįžta į kadaise paliktą šalį, pasiryžusi kovoti su Ravkos priešais. Dėl savo stiprėjančios galios ji vis labiau panyra į Darklingo magijos sūkurį ir nutolsta nuo Malo. Alinai teks pasirinkti tarp savo šalies, galios ar meilės, kuri jai visuomet buvo kaip kelrodė žvaigždė besiartinančioje audroje.

„Šturmas ir audra“ – antroji grišų trilogijos knyga. Ši serija tapo „The New York Times“ bestseleriu ir išrinkta geriausia „Amazon“ metų knygos nominacijoje.

Tetulė Ulė, septintoji šlepetė ir mafija: apysaka / Vytautas Račickas; iliustravo Ramunė Savickytė. – Vilnius: V. Račickas, 2017. – 159 p.: iliustr. – ISBN 978-609-408-973-2

Knygos anotacija:
Sugriuvus Edvarduko tėvų verlui, jiems lieka, regis, tik vienas šansas išsigelbėti – emigruoti. Arba netyčia atrasti Napoleono lobį. Maža to – savų problemų turi ir Edvardukas.
 
Tačiau įvykių centre staiga atsiduria senolė Tetulė Ulė, šeškas Širšius ir paslaptingasis Antanas, kurių dėka viskas netikėtai susitvarko.

Socialinių skaudulių sklidina istorija papasakota žaismingai ir linksmai.


Kiekvieną dieną
: romanas / David Levithan; iš anglų kalbos vertė Sigitas Parulskis. – Vilnius: Alma littera, 2017. – 317 p. – Ciklo „Kiekvieną dieną“ 1-oji knyga. – ISBN 978-609- 01-2657-8  

Knygos anotacija:
Niekada per daug neprisirišk. Venk būti pastebėtas. Nesikišk.

Jis neturi draugų. Neturi šeimos. Nėra įsipareigojęs ar prisirišęs. Negyvena nuolatiniuose namuose. Kiekvieną dieną jis atsibunda vis kitame kūne. Kiekvieną rytą – nauji namai ir kito žmogaus gyvenimas. Jis mato pasaulį tų žmonių akimis, šneka tų žmonių balsais, per jų jausmus pažįsta pasaulį. Kiek save prisimena, visuomet taip buvo. Jis su tuo seniai susitaikė, net nusistatė savo gyvenimo principus.

Bet vieną dieną jis sutinka ją... Merginą, su kuria jam norisi būti kartu kiekvieną dieną. Nuo tos akimirkos viskas pasikeičia...

Mažoji panelė Ivė. Tarp dviejų pasaulių / Caleb Krisp; iš anglų kalbos vertė Elžbieta Kmitaitė; iliustravo Johnas Kelly. – Vilnius: Alma littera, 2017. – 301 p.: iliustr. – Ciklo 2-oji knyga. – ISBN 978-609-01-2664-6  

Knygos anotacija:
Ar patogiai įsitaisėte, mielieji? Rankoje stiklinė limonado? Gal ir keksiukas? Pagaliau atėjo metas atsiversti antrąją mano jaudinančių nuotykių knygą.

Mane su džiaugsmu įsivaikino du nepaprastai mieli keistuoliai, pagaliau turiu draugę, kuri visada pasiruošusi padėti, kai nerandu atsakymų į keblius klausimus. Pavyzdžiui, kaip išgelbėti mergaitę, įkalintą kitame pasaulyje? Arba kas tas dingęs jaunuolis, apie kurį atsisako kalbėti mano tėvai? Ir kodėl grįžo klaikioji panelė Amžinybė? (Ivė Kišenėlė)

Medžiotojai: romanas / John Flanagan; iš anglų kalbos vertė Viktorija Uzėlaitė. – Vilnius: Nieko rimto, 2017. – 362 p. – Ciklo „Brolija“ 3-ioji knyga. – ISBN 978-609-441-417-6

Knygos anotacija:
Helas atsilošė, aplink save matė vien ryžtingus veidus. Dėl to jie čia ir atkako. Dėl to per visas Baltaudres vijosi Zavaką. Dėl to sugriovė Limato sargybos bokštus ir puolė Kranto vartus. Dėl to perplaukė šiurpų Sraujymės Tarpeklį. Tai jų proga grįžti į ankstesnį gyvenimą. Atgauti orumą. Išdidumą.

Helas ir jo brolija jau senokai vejasi piratą Zavaką. Dabar svarbiausia – sustabdyti vagį ir jo gaują, kol šie neprikrėtė dar daugiau piktadarysčių. Bus nelengva: Zavakas gudrus ir turi galingų sąjungininkų. Bet ir Garnių brolija šio to verta. Laukia mūšiai, pavojai ir neįtikėtinos gaudynės.


Milė ir bjaurusis paršelis
/ Tiina Nopola; iliustravo Mervi Lindman; iš suomių kalbos vertė Viltarė Urbaitė. – Vilnius: Nieko rimto, 2017. – 19 p.: iliustr. – ISBN 978-609-441-343-8

Knygos anotacija:
Prakiuro mylimiausias Milės žaisliukas! „Zuikutį reikia sulopyti“, – sako ji mamai. Bet mama mano, kad zuikutis pernelyg trapus.
 
Laimė, į pagalbą ateina Gustai, ir žaisliukas nuvežamas į ligoninę.
 
Milė negali gyventi be zuikučio, todėl jai paguosti atsiunčiamas kitas žaislas. Kaip Milei seksis su naujuoju žaisliuku?


Mokšė: blogiausi mano gyvenimo metai
/ James Patterson ir Chris Tebbetts; iš anglų kalbos vertė Gediminas Auškalnis; iliustravo Laura Park. – Vilnius: Tyto alba, 2017. – 283 p.: iliustr. – ISBN 978-609-466-200-3

Knygos anotacija:
Tie siaubingi vidurinės mokyklos metai... Jei kada mokeisi vidurinėje, mane supranti. Jei dar nesimokei – greitai suprasi.

Mokykla – tai vieta, į kurią reikia eiti kasdien. O ten reguliuoja kiekvieną tavo žingsnį, aiškina, ką tu turi daryti, ko nedaryti ir apskritai – kaip gyventi. Kur pasisuksi – vien taisyklės. Viskas užknisa. Taip?

Čia ne mokykla, čia tikras kalėjimas. Taip mano Reifas Kačiadorianas, kurio laukia pirmieji metai naujoje mokykloje. Atrodo, tai bus blogiausi jo gyvenimo metai. Namie – problemos, mokšėj – viskas draudžiama, vienos taisyklės. Ne, taisyklės sukurtos ne jam! Ir Reifas su geriausiu draugu sugalvoja puikų planą, kaip kovoti su draudimais ir bausmėmis... Jis tiesiog sulaužys visas įmanomas taisykles!

Tačiau ne visi mano, kad Reifo planas – tiesiog nuostabus. Jis nepatinka nei mokytojams, nei tėvams, nei kai kuriems bendramoksliams, amžinai trukdantiems Reifui gyventi. Ir kas iš to išeis?

Kiek juokingiausių nuotykių patirs Reifas per metus, kovodamas su mokytojais ir taisyklėmis? Jeigu skaitydamas nemirsi iš juoko, tau pavyks sužinoti viską.

Sindė: romanas / Marissa Meyer; iš anglų kalbos vertė Vytautas Čepliejus. – Vilnius: Alma littera, 2017.– 326 p. – Ciklo „Mėnulio kronikos“ 1-oji knyga. – ISBN 978-609-01-2656-1

Knygos anotacija:
Ar pavyks šių laikų Pelenei apsaugoti savo ir visos žmonijos ateitį?

Sindė gyvena triukšmingame Naujajame Pekine, čia ji tik antrarūšė pilietė, pamotės ir jos dukterų tarnaitė. Nors merginos kūne yra mechaninių dalių, kurios buvo vienintelė galimybė išgyventi po nelaimingo atsitikimo, jos širdis liko jautri artimųjų nelaimėms, laisvės troškimui, ištikimybei ir meilei.

Kasdienį pamotės engimą ir sunkią darbų naštą sutrikdo netikėtas susitikimas su žaviu princu Kajumi. Įsižiebusi meilė apverčia jos gyvenimą aukštyn kojomis. Bandydama įspėti savo mylimąjį apie jam gresiantį pavojų, mergina įsitraukia į kovą su piktąja Mėnulio karaliene ir patenka į nelaisvę, kurioje paaiškėja neįtikėtina tiesa apie jos gyvenimą...

Pirmoji „Mėnulio kronikų“ dalis „Sindė“ pasakoja apie šešiolikmetę merginą, gyvenančią su pamote ir dviem jos dukterimis. Ji paklusniai vykdo visus jai skirtus darbus ir aprūpina šeimą pinigais. Paprastas kuklios merginos gyvenimas ima keistis, kai ją likimas suveda su Naujojo Pekino miesto princu Kajumi, ant kurio pečių, mirus tėvui, užgriūva atsakomybė už karalystės gerovę ir ateitį. Negana to, paaiškėja, kad Sindė yra ypatinga – ji viena iš nedaugelio likusių Žemės gyventojų, atspari mirtinam virusui, išžudžiusiam didžiąją dalį žmonijos. Ir galbūt ji vienintelė gali išgelbėti visą Žemę nuo mirtino užkrato...

Marissa Meyer gimė, užaugo ir iki šiol gyvena Vašingtono valstijos Takomos uostamiestyje. Būsimoji rašytoja studijavo Ramiojo vandenyno Liuteronų universitete ir įgijo kūrybinio rašymo bakalauro laipsnį. Prieš išleisdama pirmąjį romaną, moteris penkerius metus dirbo leidykloje, kur redagavo knygų rankraščius.

Šuniškos dienos / Kęstutis Kasparavičius; iliustracijos autoriaus. – Vilnius: Nieko rimto, 2017. – 32 p.: iliustr. – ISBN 978-609-441-412-1

Knygos anotacija:
Šuo atsiduso ir tarė sau:

– Nebenoriu daugiau būti šunimi.

–    Ir nebūsiu, – po valandėlės jau ryžtingiau pridūrė jis. – Viskas. Nuo šiol būsiu žmogum, – galop apsisprendė Amsius ir nedvejodamas ėmėsi veikti.

Daugiau jokių grandinių, jokio lojimo ir nuobodžiavimo būdoje! Šuniškas Amsiaus gyvenimas nuo šiol pasikeis. Kodėl jis turėtų vargti ir šalti, užuot smagiai leidęs laiką šiltuose namuose? Tegul nuo šios dienos šeimininkas perima kiemsargio pareigas, o Amsius nešios kostiumus, eis į darbą ir valgys bulvių traškučius!
 
Juk žmogiškos pareigos – smagios ir viliojančios, o šeimininkui pakvėpuoti grynu oru tikrai nepakenks. Tik ar apsikeisti gyvenimais taip paprasta? Nepabuvęs kito būdoje – nesužinosi. Au!

Ulfas ir stebuklinga barzda: apysaka / Virgis Šidlauskas; iliustravo Tania Rex. – Vilnius: Nieko rimto, 2017. – 171 p.: iliustr. – ISBN 978-609-441-399-5

Knygos anotacija:
Susipažinkite: Ulfas Mulfas, didžiausias Ulfopotamijos išdykėlis, kuris krečia eibes nuo ankstaus ryto iki pat vėlaus vakaro! Visi girdėjo apie jo išdaigas, tačiau jau kuris laikas Ulfo niekur nematyti... Ir ne tik todėl, kad jis nusprendė paprasčiausiai nebeiti į mokyklą. Sklinda kalbos, kad Ulfas nepaklausė tėčio ir pasinaudojo stebuklingu skustuvu, nuo kurio išdykusiems vaikams užauga ilgų ilgėliausia barzda.

Jei tai tiesa, Ulfui jos atsikratyti padės tik Paslaptingasis Atvykėlis, kadaise išgelbėjęs miestą nuo pražūties. Tačiau rasti jį bus nelengva. Legendos byloja, kad jis gyvena kažkur toli: už vaismedžių giraičių, aukštų kalnų, plačiausių jūrų ir saulės išdegintų lygumų... Ar tai ne per daug tolimas kelias tokiam mažam berniukui?

„Ulfas ir stebuklinga barzda“ – pirmoji debiutuojančio lietuvių autoriaus Virgio Šidlausko (g. 1982 m.) knyga. Švelnaus humoro kupinas pasakojimas kviečia mažąjį skaitytoją pasinerti į stebuklingą rašytojo sukurtą pasaulį ir kartu su pagrindiniu veikėju Ulfu leistis į tolimą kelionę. Kad atsikratytų per savo išdaigas įsigytos stebuklingos barzdos, berniukui teks apkeliauti ne vieną fantastišką šalį, su naujų draugų pagalba įveikti pavojus ir išmokti pripažinti bei atitaisyti savo klaidas. Knygą žaismingai iliustravo dailininkė Tania Rex.

Aitvarų diena: apysaka / Danguolė Kandrotienė; iliustravo Ignas Krakys. – Kaunas: Debesų ganyklos, 2016. – 114 p.: iliustr. – ISBN 978-609-473-029-0  

Knygos anotacija:
Tai dvyliktoji nominuotos rašytojos Danguolės Kandrotienės knyga. Rašytoja – Prano Mašioto premijos laureatė, geriausios 2014 metų knygos vaikams „Spintos istorijos“ autorė. Knyga taip pat įvertinta tarptautiniu „Baltojo varno“ titulu ir išversta į latvių kalbą.

„Aitvarų diena“ – gilus ir jautrus kūrinys apie ypatingą gyvenimą ant Vėjų kalno. Visa miestelio gyventojų kasdienybė priklauso nuo vėjo – laiškų, aitvarų, skalbinių ir netgi audros. Į gyvenimiškas problemas ir rūpesčius, sunkiai apibūdinamus jausmus čia pažvelgiama iš kitos – Vėjų kalno gyventojų – pusės.
 
Juk slogius jausmus galima išleisti kartu su aitvarais pučiant aitvarų vėjui ir be liūdesio išlydėti rudenį išskrendančius seneliukus…

Knyga skirta vaikams nuo 10 metų.


Gailutė
: pasakojimas apie skruzdėlytę / Giedrė Bulotaitė. – Vilnius: Vilniaus menininkų „Plekšnės“ klubas, 2017. – 35 p.: iliustr. – ISBN 978-9955-615-18-7

Knygos anotacija:
Autorė su švelniu humoru pasakoja apie girios mažųjų gyventojų rūpesčius, žaisminga įasmenina jų bendravimą, aukština darbštumą, nuoširdumą ir draugystę.Prietrankos dienoraštis
: ne itin draugiškos priešės istorija / Rachel Renée Russell su Nikki Russell ir Erin Russell. – 2017. – 243 p. – (Kn. 11). – ISBN 978-609-01-2689-9

Knygos anotacija:
Pagal moksleivių mainų programą Nikė savaitei patenka į prestižinę Šiaurės Hamptono kalvų akademiją. Be to, už puikiai parašytą prancūzų kalbos rašinį mokytojas rekomenduoja jai vykti į Paryžių.
 
Deja, kelionę rengia naujoji mokykla, kur Nikė iš pradžių sutinkama draugiškai, tačiau vėliau, susidūrus Tifani asmenukių ir Patriko moksliukų klubo interesams, ji vėl įtraukiama į patį įvykių sūkurį, vėl prasideda intrigos.
 
Keista, bet Nikės užuojautos ieško čia nesimokanti amžina jos priešė Makenzė...

Smėlio žmogus / William Joyce; iliustracijos autoriaus; iš anglų kalbos vertė Agnė Jašinskienė. – Vilnius: Nieko rimto, 2017. – 43 p.: iliustr. – ISBN 978-609-441-327-8

Knygos anotacija:
Ar žinai, kas saugo tave miegantį naktį, kai Mėnulis būna neryškus ir apsiblausęs?
 
Nežinai? Nieko tokio! Vaikų sergėtojas Mėnulio žmogus vieną geradarį tau jau rado – nediduką apsimiegojusį žmogelį vardu Smėlisonas Miegalius.
 
Prieš guldamasis į lovą būtinai atsiversk šią knygutę ir sužinok, kaip Smėliui pavyksta kovoti su baisiuoju košmarų karaliumi Tamsiumi bei įsitikink, ar visi košmarai iš tiesų tokie tikri ir baisūs...


Spalvų monstriukas
/ tekstas ir iliustracijos: Anna Llenas; iš ispanų kalbos vertė Jurga Tūrienė. – Vilnius: 2016, Right Thing. – 40 p.: iliustr. – ISBN 978-609-95584-3-1

Knygos anotacija:
Tarptautinis bestseleris, nuostabi paveikslėlių knyga – jautrus gidas mažiesiems skaitytojams po emocijų pasaulį. 

Spalvų monstriukas vieną rytą atsikelia sutrikęs, susipynusiais jausmais. Ar jam pavyks atpažinti jausmus ir pasijusti geriau?
 
Gal atsakymas – tai spalvos? Pažvelgęs į jas monstriukas atpažįsta džiaugsmą, liūdesį, pyktį, baimę ir ramybę.


Su boružėle ant kaktos
/ Kazys Saja; dailininkas Rimantas Juškaitis. – Vilnius: Alma littera, 2017. – 57 p.: iliustr. – ISBN 978-609-01-2690-5 

Knygos anotacija:
Pradėjęs septintuosius aš likau našlaitis. Be Tėvo ir Mamos. Kai kurie vaikystės išgyvenimai virto apsakymais ir pasakom. Atrasite jų ir šitoj knygoj.

Gal kas pavadins pasaka ir tai, kad mano mirusi Mama manęs neapleido. Ji tarytum sakė: „Nerūkyk, negerk... Eik su tais, kurie ieško, o ne su tais, kurie šaukia: „Radau!“

Taip aš jos lydimas per knygas atėjau iki jūsų.

 

 

 

 Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Spalis
    2021     
 

  

 

 
   
 
 Mus remia:
 

 

 
 

 

SRTRF 2018 m. suteikė dalinę paramą svetainės projektui „Lengva rasti gerą knygą: tęstinis informacijos apie vaikų literatūrą projektas

 

 
 
 

Gedimino pr. 51
01504 Vilnius

El. paštas: vaikai@lnb.lt

 
  © 2004-2018 Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius Sprendimas: IDAMAS, naudojamas SMARTWEB.