2021 m. kovo 5 d.
2017-01-05  

2016 M. GRUODŽIO MĖNESIO KNYGOS

 

Kai balandis buvo papūga: pagal tikro balandžio pasakojimą: pasaka / Tomas Dirgėla; dailininkė Dalia Karpavičiūtė. – Vilnius: Dominicus Lituanus, 2016. – 102 p.: iliustr. – ISBN 978-9955-811-93-0

Knygos anotacija:
Balandis Steponas svajoja tapti papūga. Ir ne šiaip kokia – pirato! Autobuso vairuotojas Albinas trokšta būti piratu!

Ir štai sykį atsitiktinumas jiems lemia atsidurti jūroje plūduriuojančiame automobilyje. Steponas nori išgelbėti į vergiją paimtą geriausią draugą, o Albinui knieti rasti dingusį autobusą. Siekdami savo tikslų piratas ir jo papūga patiria keistų keisčiausių nuotykių.

Ar gali eilinis balandis vieną dieną imti ir pavirsti pirato papūga? Ar įmanoma autobuso vairuotojui tapti piratu? O jei tokia porelė atliktų dar ir kokį žygdarbį? Tereikia gerai pasvajoti, o tada įmanoma viskas! Bet geriausia pradėti nuo pirmojo šios knygos skyriaus…

Tai trečioji skaitytojų jau pamilto rašytojo Tomo Dirgėlos knyga vaikams, pasakojanti apie varnų pagrobtus balandžius, dingusį autobusą, svajonių išsipildymą, nuotykius jūroje ir tikrą draugystę. Knygoje netrūksta ir autoriui būdingo humoro, kuris, jo manymu, yra antras šauniausias dalykas pasaulyje po vaikų!

Frankė Štein ir nauja mokyklos šiurpiukė / Nessi Monstrata; iš anglų kalbos vertė Rita Kaminskaitė. – Vilnius: Alma littera, 2016. – 128 p.: iliustr. – Ciklo „Monster high“ dienoraštis“ 2-oji knyga. – ISBN 978-609-01-2472-7

Knygos anotacija:
Frankė negali sulaukti, kada Monstrų vidurinėje galės pasveikinti naują šiurpiukę...

Brangus dienorašti,
į mokyklą atvyko nauja šiurpiukė. Spėkite, kas pasisiūlė savanore viską jai aprodyti? Žinoma, AŠ! Puikiai žinau, ką reiškia būti nauja šiurpiuke, todėl geriausiai tinku šioms pareigoms. Viliuosi, kad man užteks laiko dirbti prie savo išradimo tėčio laboratorijoje ir visiems kitiems fantastiškiems užsiėmimamssu draugėmis. Taigi nėra ko nerimauti – tiesiog bus pritrenkiama!
Myliu, bučiuoju
Frankė

Kaip sukonstruoti automobilį / teksto ir piešinių autorius Martin Sodomka; iš čekų kalbos vertė Aigustė Vykantė Bartkutė. – Vilnius: 700 eilučių, 2016. – 55 p.: iliustr. – (Pasakų apie techniką serija). – ISBN 978- 609-95770-2-9

Knygos anotacija:
Du draugai, žiurkiukas Arnis ir žvirbiukas Zylius, nusprendžia patys sukonstruoti automobilį. Prie jų prisideda rupūžius Pūslius (tikrasis vardas – Kristianas), galintis parūpinti visko, kad darbai prasidėtų. Šie veikėjai nėra nei šventieji, nei gyvūnų pasaulio pažibos. Jie gyvena miesto pakraštyje tarp apleistų pastatų, automobilių remonto dirbtuvių ir metalo laužo sąvartyno, o jiems išgyventi padeda miklus protas ir aštrus liežuvis. Jaunasis skaitytojas pasiners į istoriją, kurioje Arnis su draugais įveiks daugybę nesklandumų ir sužinos, kaip veikia automobilis. Knyga padės suprasti, kaip dirba variklis, sankaba, stabdžiai, pavarų dėžė ir daugelį kitų dalykų.

„Kaip sukonstruoti automobilį“ – tai pasaulinis bestseleris, išverstas į daugiau nei 10 kalbų. 2012 m. pasirodė pirmoji Martino Sodomkos, čekų inžinieriaus, knygelė vaikams „Kaip sukonstruoti automobilį“. Autorių įkvėpė jo asmeninė patirtis antram gyvenimui prikeliant 1963 m. „Škoda Octavia“, su kuria vėliau sėkmingai keliavo po Europą.

Krankas. Spiečius puola: romanas / Jacob Grey; iš anglų kalbos vertė Vidas Morkūnas. – Vilnius: „Baltų lankų“ leidyba, 2016. – 316 p. – Trilogijos 2-oji knyga. – ISBN 978-9955-23-938-3

Knygos anotacija:
Visa apgobė tamsumos ir jis tegalėjo girdėti alkanų musių zyzimą.

Varnų pašnekovui Krankui nugalėjus žiauriausią vorų užkalbėtoją Mezgėją, nuo Juodamūrio miesto nuslenka taip ilgai jį kausčiusios blogio jėgos.

Tačiau ši ramybė – tik tyla prieš audrą. Netrukus į miestą sugrįžta nedoroji Musių Močia. Kyla nauja nusikaltimų, korupcijos ir chaoso banga.

Krankas, pasitelkęs visą įmanomą drąsą ir kiekvieną jam likusį draugą, padedamas savo ištikimųjų varnų, privalo susigrumti su pavojingąja piktavale. Tačiau jis nė nenutuokia, kokios tamsios paslaptys, koks mirtinas pavojus jo tyko ir kad bet kuris iš draugų akimirksniu gali virsti išdaviku.

„Moteriai iš už ausies išniro mažas juodas vabzdys mirgančiais sparneliais. Ji nusišypsojo. Pastėrusiam Krankui beregint, vabzdys pabėgėjo tobulai glotnia žando oda ir įlindo į šnervę. Komisarė net nesusiraukė.“

Tai antroji trilogijos dalis. Skaitykite pirmąją – „Krankas. Varnų užkalbėtojas“.

Liftas: pasaka vaikams nuo 3 metų / Kätlin Vainola, Ulla Saar; iš estų kalbos vertė Danutė Sirijos Giraitė. – Vilnius: 700 eilučių, 2016. – 32 p.: iliustr. – ISBN 978-609-95770-1-2

Knygos anotacija:
Naujut naujutėliame name dirba labai laimingas liftas. Kasdien jis vežioja aukštyn žemyn namo gyventojus – ponią Aštuonkoję, linksmąsias sesutes Voveraites, poną Žirafą ir kitus. Dzinn! – pasigirsta skambutis. Liftas įjungia smagią melodiją ir skuba pažiūrėti, kas šįkart paspaudė iškvietimo mygtuką.

Kätlin Vainola knyga „Liftas“ – smagus pasakojimas apie namą, jame dirbantį liftą ir namo gyventojus, kurie savaip mieli ir įdomūs. Knygelė skirta vaikams nuo 3 metų, ją skaitydami vaikai turės progą susipažinti su įvairiais gyvūnais, mokysis atskirti skaičius.

Knyga „Liftas“ yra įtraukta į „Baltojo varno“ rekomenduojamų knygų sąrašą dėl nepaprastos Kätlin Vainola istorijos, taip pat pelniusi ne vieną apdovanojimą iliustracijų dailininkei.

Miglų slėnio fėjų burtai: pasaka / Edita Lei; fotografas Marius Žičius. – Vilnius: Tikra knyga, 2016. – 120 p.: iliustr. – Ciklo 2-oji knyga. – ISBN 978-609-8142-35-8

Knygos anotacija:
Antrojoje serijos knygoje „Miglų slėnio Fėjų burtai“ sužinosime, kam galima ryžtis, siekiant savo svajonės. Vasara baigiasi ir šeima turi kraustytis iš senojo Miglų kaimo namo atgal į miestą. Tokiu mamos sprendimu nesidžiaugia nei tėtis, nei Lėja su broliu. Netikėtai rastas žemėlapis pakeičia viską. Lėja su Nojumi turi vos keletą valandų, kad nusigautų į Miglų slėnį ir surastų stebuklingas dovanas. Ar pavyks užduotį atlikti laiku ir leistis į nuotykius dėl svajonės? O gal nugalės baimė? Sunku nuspręsti, kai nežinai kas laukia už paslaptingų vartų…

Nulinis taškas: romanas / Karu; iš estų kalbos vertė Kristina Bykovienė. – Vilnius: Dominicus Lituanus, 2016. – 342p.: iliustr. – ISBN 978-9955-811-92-3

Knygos anotacija:
Iš probleminės šeimos kilusiam ir prastą mokyklą lankiusiam septyniolikmečiam Johanesui pasiseka įsiprašyti į vieną elitinę Talino mokyklą, tačiau susiklosto taip, kad savo naujojoje klasėje jis tampa atstumtasis. O kai iš po pamatų išsprūsta visi trys kertiniai akmenys, ant kurių laikosi Johaneso pasaulis – namai, draugai ir mokykla, – jis pasijunta atsidūręs nuliniame taške, tokiame, kai esamas gyvenimas pasirodo tiesiog nebepakeliamas. Ir visgi Johanesas randa jėgų nepalūžti.
 
Margusas Karus (Margus Karu) gimė 1984 metais Taline. Po filmo režisūros studijų dirbo reklamos ir filmų prodiuseriu. 2008 m. Margusas susipakavo daiktus ir porą metų bastėsi po svetimas šalis. Tuo metu ir parašytas pirmasis jo romanas „Nulinis taškas“.

Tai priimkit, kas priklauso: poezija, proza vaikams / Ramutė Skučaitė; iliustravo Jūratė Račinskaitė. – Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2016. – 107 p.: iliustr. – ISBN 978-9986-39-918-6prodiuseriu. 2008 m. Margusas susipakavo daiktus ir porą metų bastėsi po svetimas šalis. Tuo metu ir parašytas pirmasis jo romanas „Nulinis taškas“.

Knygos anotacija:
Poezija, proza vaikams ir ne vaikams.

Mažų ir didelių žmonių pasaulis, atsiskleidžiantis šioje knygoje, kupinas grožio, įdomybių, jautrių patirčių, gyvenimo džiaugsmo ir dramatizmo. Autorė, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė, kūrybą vaikams suvokia kaip vieną svarbiausių meno misijų.


Atgalios, arba Lemtingos nederamų knygų skaitymo pasekmės
: romanas / Zbigniew Batko; vertė Rytė Janauskaitė; iliustravo Stasys Eidrigevičius. – Vilnius: Gelmės, 2016. – 213 p.: iliustr. – ISBN 978-609-8168- 42-6

Knygos anotacija:
„Atgalios, arba Lemtingos nederamų knygų skaitymo pasekmės“ – tai daugiasluoksnė knyga, primenanti „Alisą Stebuklų šalyje“, „Mikę Pūkuotuką“. Ji tarsi svogūnas – po kiekvienu lukšteliu randi vis gilesnę daugiaprasmę mintį. Tad vaikai gali pasitenkinti spalvingu jos turinio luobu, o mąstančiam suaugusiajam vidinė, tarpais kiek kandi esmė net ašarą išspaudžia.

Autorius tarsi nori pabėgti nuo kasdienybės rutinos, bet tai įmanoma tik žinant burtažodį. Ir tada įprasti buitiniai rūpesčiai sprogs it muilo burbulas. Atsiras žalias Arklys, Pingvinas skries į žvaigždes, žmogus trumpam virs Triušiu, netrukus pasirodys ir jo primityvusis antrininkas Tridantis, kad jiedu vėl taptų vientisu žmogumi. Liks tik prarasto rojaus ilgesys ir klausimas: ar dar grįšiu atgalios? Deja.

Zbignewas Batko (1940–2007) – žinomas lenkų rašytojas, vertėjas, scenaristas.

Stasys Eidrigevičius (g. 1949) – garsus šiuolaikinis lietuvių dailininkas, grafikas ir režisierius. Nuo 1980 m. jis gyvena Varšuvoje. Yra pelnęs daugiau kaip 40 tarptautinių apdovanojimų, surengęs per 100 parodų visame pasaulyje. „Atgalios“ – viena iš jo iliustruotų vaikiškų knygų. 1986 m. už ją dailininkas Barselonoje apdovanotas Premio Catalonya.

Kaip Kalėdų berniukas tėčio ieškojo: tikroji Kalėdų Senelio istorija / Matt Haig; iliustravo Chris Mould; iš anglų kalbos vertė Rasa Stamkauskienė. – Vilnius: Tyto alba, 2016. – 271 p.: iliustr. – ISBN 978-609-466-205-8

Knygos anotacija:
Dėmesio! Tavo rankose – istorija apie tai, kaip pasaulyje atsirado Tėtušis Kalėda. Tas pats, kurį tu vadini Kalėdų Seneliu. Kadaise jis tebuvo mažas, labai neturtingas berniukas, vardu Nikolas, kuris gyveno su tėčiu skurdžioje trobelėje Suomijos šiaurėje. Visas jo turtas buvo rogės ir iš ropės išskaptuota lėlė, o vienintelis draugas – peliukas Mika.

Tačiau vieną dieną Nikolo tėtis iškeliavo į labai tolimą kelionę. Nikolas jo laukė laukė, o nesulaukęs galiausiai pats iškeliavo. Į šiaurę. Ieškoti tėčio.

Ir tuomet Nikolo gyvenime ėmė dėtis neįtikėtini dalykai. Geri. Ir blogi. Stebuklingi dalykai.

Knygoje „Kaip Kalėdų berniukas tėčio ieškojo“ sutiksi elfų, elnių ir piktų burtininkų. Be to, bus dovanų, juoko ir net mėlynių pyrago! Ir viskas čia apie tai, kaip IŠ TIKRŲJŲ atsirado Kalėdos.

Netiki? Paskaityk. Nesigailėsi.

Karališko tigro kailio apsiaustas: kinų liaudies pasaka / vertė Regina Bylienė; tekstas kinų kalba: Jian LingLing ir Wang Jing Yang; iliustracijos: Gražvyda Andrijauskaitė. – Kaunas: Archimetras, 2016. – 40 p.: iliustr. – ISBN 978-609-95828-0-1

Knygos anotacija:
„Karališko tigro kailio apsiaustas„ – tai dvikalbė pasaka kinų-lietuvių kalbomis, joje sekama kinų pasaka. Šios pasakos tekstą paruošė VDU kinų kalbos dėstytojos Jian Lingling ir Wang Jingyang. Knyga ne tik patraukliu pasakos pavidalu pristato savitą kinų kultūrą, bet ir gali būti naudojama kaip priemonė mokantis kinų kalbą. Knyga puošta puikiomis Gražvydos Andrijauskaitės iliustracijomis.

„Berniukas augo ne dienomis, o valandomis. Pirmosios dienos pavakarę jis jau buvo didesnis ir tvirtesnis už tėvą. Vyras su žmona tuo labai stebėjosi, bet kartu buvo patenkinti. Savo sūnų jie pavadino Kunanu. Šis vardas reiškė „pietų šalis“. Pirmąją savo gyvenimo dieną Kunanas suvalgė visą ožką. Kitą dieną prarijo antrąją. Senieji tėvai sunerimo. Jie suprato, kad rytoj vaikelis sušlamš ir karvę!“

Mano brolis superherojus / David Solomons; iš anglų kalbos vertė Vytautas Varanius; iliustravo Laura Ellen Anderson. – Vilnius: Tyto alba, 2016. – 310 p.: iliustr. – ISBN 978-609-466-199-0

Knygos anotacija:
Davidas Solomonsas – britas, scenarijų autorius, gyvenantis Dorsete su žmona ir sūnumi Luku. „Mano brolis superherojus“ – pirmoji jo knyga vaikams.

Lukas – baisiai piktas vienuolikmetis. Baisiai, siaubingai piktas. Visas jo gyvenimas staiga nuėjo šuniui ant uodegos – ir tik todėl, kad jis... išlipo iš namelio medyje ir nuėjo pasisioti. Grįžęs namelyje rado savo vyresnįjį brolį moksliuką Zaką visiškai pasikeitusį.
 
Pasirodo, kol Luko nebuvo, namelyje apsilankė – taip, taip – ateivis! Suteikė jo broliui stebuklingų galių ir dar liepė išgelbėti mūsų ir paralelinį pasaulius. Ir visa tai galėjo tekti Lukui! Dabar suprantate, kaip apmaudu?

Dabar Zakui tenka visa šlovė, o Lukui telieka saugoti paslaptį ir sprogti iš pavydo. Tačiau kai Zaką pagrobia pasaulį ketinantys sunaikinti priešai, būtent Lukui ir jo draugams tenka pulti į pagalbą. Jiems liko tik kelios dienos, kad surastų Zaką ir užkirstų kelią dviejų pasaulių pabaigai!

Pavydas ir pyktis, klasta ir išdaigos – viskas susimaišė Luko galvoje ir šioje knygoje. Skaityk, jei nori tapti superherojumi, jei svajoji išgelbėti pasaulį – arba jei turi užknisantį vyresnįjį brolį.

Pijus ir Nikolas: visų laikų istorija / Rebeka Una; iliustravo Edita Suchockytė. – Vilnius: Tyto alba, 2016. – 159 p.: iliustr. – ISBN 978-609-466-206-5

Knygos anotacija:
Rebeka Una – jauna autorė, kurios debiutinė knyga „Atjunk“ (2015 m.) buvo įvertinta Prano Mašioto premija ir išrinkta Metų knyga paaugliams. Šįkart ji pasakoja istoriją apie nepaprastą berniuką, kurio kišenės visada pilnos dovanų.

Gruodis. Iki Kalėdų – vos kelios savaitės. Vieną naktį šešiametis Pijus pabunda nuo šalčio ir pamato ant palangės stovintį nepažįstamą vaiką. Šis pakviečia jį... paskraidyti ir pabėgioti stogais. Žinoma, Pijus sutinka – koks berniukas atsisakytų tokio nuotykio? Jis nė nenujaučia, kad nuo šiol kiekvienas vakaras bus ypatingas.

Tai istorija apie draugystę ir dalijimąsi. Apie du vaikus, dovanojančius džiaugsmą kitiems – ne tik patiems mažiausiems, bet ir tiems, kuriems jo labiausiai reikia. Juk Kalėdos – stebuklų metas, kai pildosi slapčiausi mūsų norai ir visi tampame geresni. O kol laukiame dovanų, patys galime dalyti dovanas kitiems.

Vieną tamsų gruodžio vakarą pasekiau savo sūnui istoriją apie Nikolą – kaip Nikolas pirmąkart atveria Pijaus langą ir pakviečia jį skristi kartu. Paskui kiekvieną vakarą pasakojau, kaip jiedu lanko nepažįstamus vaikus ir dovanoja dovanas. Po vieną vaiką kasnakt. Po vieną mažą gerą darbą kasnakt. Tuo metu mano sūnui Pijui buvo penkeri, bet šią istoriją seku iki šiol. Ne vien Pijui, bet ir jo broliui Herkui.

Dabar atėjo laikas pasekti ją visiems.

Tučių šeima gamtinėja / Andrė Balžekienė, Laura Belevica. – Vilnius: Balžeko bitės, 2016. – 46 p.: iliustr. – ISBN 978-609-95864-0-3

Knygos anotacija:
Susipažinkite su Tučių šeima: septynerių metų Onytė ir jos jaunesnioji sesutė Barbora, tobulai gyvenimą organizuojanti mama ir šmaikštuolis tėtis.

Gyvendami mieste ir kasdien žongliruodami kompiuteriais, iPadais, telefonais, žinutėmis, laiškais ir skambučiais, jie kartais pamiršta kalbėtis ir ilsėtis. Tada pavargsta ir patys nesupranta, kodėl ima pyktis.

Didžiulis barnis priverčia susimąstyti: gal reiktų vieną dieną pailsėti ir išvykti į mišką. Nesinaudoti navigacija ir popieriniame žemėlapyje susirasti kelią patiems. Fotografuoti akimis, o ne telefonu. Kalbėtis apie viską ir pokštauti apie nieką – kol netrukdo skambučiai ir iššokančios žinutės.

O štai tada ir prasideda nuotykiai, kurie padės šeimai naujai atrasti vieniems kitus. Keliaukime kartu su Tučiais?

Ši knyga visai šeimai – Andrės Balžekienės ir Lauros Belevicos kūrybinis debiutas. Knygos herojų situacijos puikiai pažįstamos joms pačioms, o bandymas rasti balansą tarp realaus ir magiškai įtraukiančio technologijų pasaulio dažnai nėra toks paprastas kaip atrodo. Na, nebent nepamirštume gamtinėti!

365 pasakojimai vaikams / Virginija Aliukonė, Rūta Anusevičienė, Rima Balkūnė...; sudarytoja Jūratė Valančauskienė; iliustratorė Raimonda Murauskaitė. – Kaunas: Debesų ganyklos, 2016. – 237 p.: iliustr. – ISBN 978-609-473-022-1

Knygos anotacija:
„365 pasakojimai vaikams“ – tai smagių istorijų rinkinys, skirtas visiems metams – 365 dienoms! Atsivertę šią knygą kiekvieną vakarą vaikai galės rinktis vis kitą pasakaitę – pagal metų dieną, spėdami pasakos numerį arba skaitydami mėgstamiausią istoriją diena iš dienos. Ir taip – visus metus! Į šią rinktinę sudėtos linksmos, juokingos, pamokančios, šiuolaikinės ir laiko patikrintos pasakos, kurios leis patikėti, kad mus supantis pasaulis – gražus, spalvotas ir pilnas stebuklų.

Knyga skirta vaikams nuo 3 metų!

Kalėdų miško istorijos / parašė Suzy Senior; iliustravo James Newman Gray; iš anglų kalbos vertė Jana Štutaitė-Šniūrevičienė. – Vilnius: Lietuvos Biblijos draugija, 2016. – 25 p.: iliustr. – ISBN 978- 609-8073-43-0

Knygos anotacija:
Specialiai sukurta Kalėdų laikotarpiui, skirta vaikams supažindinti su tikrąja Šv. Kalėdų istorija.
 
„Barsukytė visai neieškojo Kalėdų miško. Ji tiesiog ėjo pro šalį.“
 
Taip prasideda pirmoji šių šiltų istorijų apie Kalėdoms besiruošiančius miško gyventojus, kurios ne kartą privers vaikus nusišypsoti.
 
Žvėreliams ne visuomet gerai sekasi, tačiau galiausiai nesusipratimai baigiasi ir visi susirenka drauge dalintis Kalėdų šiluma ir džiaugsmu.

Katulis ir pykčio maišelis / Tuula Korolainen; iliustravo Christel Rönns; iš suomių kalbos vertė Viltarė Urbaitė. – Vilnius: Nieko rimto, 2016. – 28 p.: iliustr. – ISBN 978-609-441-337-7

Knygos anotacija:
Visiems pasitaiko išlipti iš lovos ne ta koja!
Miegodamas sušilai, atsikėlęs užsigavai, mama išvirė neskanios košės...
Taip nutinka ir mažajam Katuliui. Jis atsikelia baisiai piktas.
Bet apgailėtina pykti, kai niekas nemato. Dėl to apima dar didesnis pyktis!
Katulis apspardo skalbinių dėžę, trinkteli komodos stalčiais ir viską apipurškia vandeniu...
Laimė, iš sandėliuko išlenda nykštukas ir duoda Katuliui stebuklingą daiktą!

Pyktis Katuliui kaipmat išgaruoja!
Bet tai dar ne viskas... Juk ne vien Katuliui būna pikta!
Gal galim ir mes iš jo pasimokyti?


Pasaiba ir maumų medis
: pasaka / Danguolė Kandrotienė; iliustravo Jurgita Rancevienė. – Kaunas: Debesų ganyklos, 2016. – 156 p.: iliustr. – ISBN 978-609-473-025-2

Knygos anotacija:
Tai antroji rašytojos Danguolės Kandrotienės knygos „Pasaiba“ dalis. Joje – skaitytojams jau gerai pažįstamos mergaitės Sofijos ir jos pašėlusio draugo Pasaibos nuotykiai. Tik šį kartą – vasarą, pas Sofijos močiutę kaime. Skaitydami šią knygą galėsite saugoti vyšnias nuo varnėnų, vingiuotais kaimo keliukais lėkti motociklu ir stebėti, kaip veikia pačių sukonstruotas blynų kepimo aparatas!

Galite būti tikri – pasaibiški nuotykiai prasideda iš naujo!

Do Do ūsai: pasakaitė / Virginijus Malčius; iliustracijos autoriaus. – Vilnius: Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“, 2016. – 26 p.: iliustr. – (Vaikų bibliotekėlė). – ISBN 978-609-8161-10-6

Knygos anotacija:
Tai šmaikšti pasakaitė apie mielą vaikinuką, beprotiškai norėjusį turėti ūsus... Šioje knygelėje visi – maži ir dideli – beūsiai ras stebuklingą receptą, kaip užsiauginti ilgus vešlius ūsus.

Pabelsk į stebuklingą medį / Christie Matheson. – Vilnius: Apkabink mėnulį, 2016. – 38 p.: iliustr. – ISBN 978-609-95871-1-0

Knygos anotacija:
Ši interaktyvi ir inovatyvi knyga „Pabelsk į stebuklingą medį“ neįprasta – joje slypi magija!

Vaikas kviečiamas ne tik skaityti, bet ir atlikti tam tikrus veiksmus, po kurių plikas medis virsta labai gražiu ir stebuklingu. Pabeldus kelis kartus į kamieną, išauga lapai, paliesti pumpurai pražysta, pakračius knygą, nukrinta obuoliai... Padėdamas magiškam medžiui pasiruošti skirtingiems sezonams, vaikas per kūrybišką žaidimą susipažįsta su visais metų laikais ir pamėgsta gamtą.

Christie Matheson „Pabelsk į stebuklingą medį“ sulaukė nepaprastos sėkmės visame pasaulyje, ir, galima sakyti sulaužė įprastų knygų taisykles, pakviesdama vaiką ne tik skaityti, bet ir tuo pačiu metu tapti aktyviu veikėju atliekant knygoje nurodomus veiksmus. Kas nutiks kai pabelsi į medį? Kai papūsi vėją ar nusiųsi oro bučinį? O kokiomis spalvomis pražys medis, kai švelniai paliesi pumpurus?

Per žaidimo formą sužadinama vaiko vaizduotė, skatinamas kūrybiškumas, smalsumas ir – svarbiausia – sukuriamas tas nepakartojamas atradimo džiaugsmas. Galima sakyti, kad ši knyga – revoliucija spaudos industrijoje, nes ji tampa kažkuo daugiau nei tekstas ar iliustracijos.

Pereik tiltą, kvaily: apysaka / Vilė Vėl. – Vilnius: Sofoklis, 2016. – 167 p. – ISBN 978-609-444-205-6

Knygos anotacija:
Ši knyga – tai Auksės istorija, nors visi pasakos ją savaip. Auksei keturiolika, ji tiesi, atvira ir labai nemėgsta veidmainių bei prisitaikėlių. Kas atsitiko, kad ji ėmė meluoti namie ir mokykloje, kad tokia aiški kasdienybė staiga virto painia ir sudėtinga? Į ką atsiremti paauglei, žengiančiai į suaugusiųjų pasaulį?

Apysakoje atsiskleidžia paauglystėje itin svarbūs santykiai šeimoje ir mokykloje, draugystė, ištverianti netikėtus išbandymus. Rašytojos kalba sklandi ir žaisminga, nuoseklus pasakojimas papildomas nenuspėjamomis detalėmis, kurios kuria gyvą ir patrauklų knygos pasaulį.

Vilės Vėl apysaka „Parašyk man iš Afrikos“ pripažinta geriausia 2003 metų knyga vaikams ir paaugliams. 2013 metais apsakymų rinkinys „Kaip mes išgarsėjome“ įtrauktas į Metų knygos vaikams penketuką, apdovanotas Patriotų premija. Autorė pelnė Švietimo ir mokslo ministerijos Vaikų literatūros premiją.

Svajonių sodas: pasaka vaikams / istorijų surašytoja Evelina Daciūtė, istorijų paišytoja Rasa Kaper. – Vilnius: Tikra knyga, 2016. – 56 p.: iliustr. – (Meškių istorijos). – ISBN 978-609-8142-30-3

Knygos anotacija:
Pasakų knyga. Meškiai dar maži, bet jų svajonės – didelės. Vienam tai gali būti stebuklingas teptukas, galintis nupiešti viską, ką tik panorėsi. Kitam – sodas, kuriame auga…svajonės. Kasdien meškiai išmoksta naujų dalykų: supranta, kad svarbiausia piešti iš širdies, godumas gali apkarsti, o su tuo, kas tau iš pradžių nepatiko, įmanoma ir net labai smagu susidraugauti.

„Stebuklingas sodas“ – ketvirtoji rašytojos Evelinos Daciūtės ir iliustratorės Rasos Kaper kuriamos serijos „Meškių istorijos“ knyga. Meškiai gyvena Didžiojoje girioje, o jų gyvenime nutinka daug dalykų – taip pat, kaip ir vaikų. Meškiai pykstasi ir draugauja, liūdi ir džiaugiasi, ieško atsakymų į klausimus, patiria įvairių nuotykių ir sužino įdomiausių dalykų apie save bei kitus.

Vaikas su žvaigžde kaktoje: apysaka / Neringa Dangvydė; iliustracijos autorės. – Vilnius: Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“, 2016. – 61 p.: iliustr. – (Vaikų bibliotekėlė). – ISBN 978-609-8161-12-0

Knygos anotacija:
Tomas gyvena tik su tėčiu. Mama išėjo, kai berniukui buvo penkeri, užminusi mįslę: ji pasakė, kad grįš tik tada, kai šis parašys „tinkamą klausimą“. Ieškodamas šio klausimo, Tomas stebi pasaulį. Mokykloje jis susidraugauja su bendraklasiais, kurių vienas yra neregys, o kitas turi proto negalią. Visi trys jie tampa šaunia komanda ir ima žaisti „geologų ekspedicijas“ rinkdami akmenis savo kolekcijoms. Viskas būtų puiku, jeigu ne bendraklasė Neringa, kuriai irgi šio to reikia...
 
Galbūt ne visi klausimai bus atsakyti, bet galiausiai draugystė tik sutvirtės.

Zombio dienoraštis: nuotykiai „Minecraft“ pasaulyje: apsikeitimas kūnais: neoficiali „Minecraft“ 4 knyga / iš anglų kalbos vertė Ignas Urnikas. – Vilnius: Alma littera, 2016. – 143 p.: iliustr. – ISBN 978-609-01-2600-4

Knygos anotacija:
Ar kada nors susimąstėte, kaip gyvena siaubingieji „Minecrafto“ zombiai?

Atsakymą rasite šiame nepaprastai juokingame dienoraštyje. Sužinosite, kas iš tikrųjų slypi už išpuvusių akių ir apmirusios veido išraiškos, kurią galbūt atpažinsite iš visame pasaulyje populiaraus „Minecraft“ žaidimo.

Ar zombiai tikrai kitokie nei mes? Nustebsite sužinoję. Griebkite šią knygą ir leiskitės ieškoti kvapą gniaužiančių nuotykių!

Nedelsdami nerkite į neįtikėtiną zombių gyvenimą!

Žvaigždžių medžiaga: romanas / Renata Šerelytė. – Vilnius: Alma littera, 2016. – 199 p. – ISBN 978-609-01-2626-4

Knygos anotacija:
Timis – paauglys. Galima sakyti, yra užkietėjęs vienišius – socialiniame tinkle teturi vieną draugą. Gyvena kartu su savo pašėlusia močiute, laisvalaikiu mėgsta programuoti. Vieną dieną eidamas per miškelį jis randa nužudytos klasės draugės Evelinos kūną... Nors ir šiurpu, tai atrodo lyg atsitiktinumas.

Atsitiktiniais galima laikyti ir svarbius įkalčius, padėjusius atskleisti nusikaltimą, ir daugelį kitų Timiui nutikusių dalykų: pažintį su Kristupėliu iš Gūdžiojo kiemo, namie atsiradusią keistą katę, vėjo pamušalą senelį Bartoną, paslaptingą Evelinos sapnoraštį.

O gal visa tai – ne atsitiktinumai, o dėsningų įvykių grandinė, kad Timis į pasaulį ir  artimus žmones pažvelgtų kitaip?

Tai šiuolaikiška istorija apie paauglius, beglobius, betėvius ir vienišus vaikus, kurie suaugę ne pagal metus, kurie rūpi, jei apskritai rūpi, tik patiems sau ir be paliovos ieško meilės ir savo vietos po saule.

Naujos knygos.

 

 

 
Atgal   Spausdinti  

 Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Kovas
    2021     
 

  

 

 
   
 
 Mus remia:
 

 

 
 

 

SRTRF 2018 m. suteikė dalinę paramą svetainės projektui „Lengva rasti gerą knygą: tęstinis informacijos apie vaikų literatūrą projektas

 

 
 
 

Gedimino pr. 51
01504 Vilnius

El. paštas: vaikai@lnb.lt

 
  © 2004-2018 Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius Sprendimas: IDAMAS, naudojamas SMARTWEB.